Tydzień Duchów w Stacji

Booo!

W dniach 27 października 2 listopada nasze kino przeniesie się w świat nadprzyrodzonych zjawisk, tajemniczych historii i kultowych filmów, które są przyprawią Was o dreszcze na plecach!

W końcu, ściany naszego budynku, przez 100 lat istnienia widziały niejedno…

Zapraszamy Was na Tydzień Duchów w Stacji Falenica!

Każda osoba, która przyjdzie na pokaz w przebraniu, otrzyma zniżkę na bilety!

Co strasznego przygotowaliśmy dla Was?

Dla dorosłych:

Duch (100 Lat Warner Bros): 31.10, godz. 18:00 pokaz specjalny, >>>BILETY<<<

Pełen grozy kultowy thriller z 1982 r., gdzie świat zła z całą siłą wkrada się w życie zwykłych ludzi. Mrożąca krew w żyłach opowieść oraz niezwykłe efekty specjalne to początek niebezpiecznej wojny dobra ze złem.


pokaz specjalny Czarownica miłości (reż.  Anna Biller) 31.10, godz. 20:30 >>>BILETY<<<

Nagrodzony na festiwalach w Chicago i Dublinie, niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków film Anny Biller to mikstura jedyna w swoim rodzaju – odnoszący się do technikolorowych snów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych komediohorror, który porusza niezwykle współczesne tematy: wojny płci i męskiego strachu przed kobiecą seksualnością.


pokaz specjalny Listopad (reż. Rainer Sarnet), 2.11, godz. 20:30 >>>BILETY<<<

Listopad to jednocześnie mroczna baśń, horror i niezwykła historia miłosna. Bazując na estońskim bestsellerze, reżyser stworzył jedyną w swoim rodzaju filmową miksturę przywołującą średniowieczny folklor w sposób niezwykle oryginalny i niemożliwy do podrobienia.


Superposition (reż. Karoline Lyngbye, w repertuarze od 27 października, >>>BILETY<<<

Trzymający w napięciu do ostatniej minuty horror psychologiczny, który pozostanie w waszych głowach na długo. Małżeństwo pogrążonych w kryzysie twórczym artystów w poszukiwaniu weny porzuca zgiełk Kopenhagi na rzecz domu nad jeziorem gdzieś w szwedzkich lasach. Wymarzony spokój zakłócają jednak niepokojące zdarzenia i podejrzana rodzina z drugiej strony jeziora. Pewnego dnia ich synek gubi się w lesie i powraca odmieniony.


Dla młodzieży i dorosłych:

Falcon Lake (reż. Charlotte Le Bon), w repertuarze od 27 października >>>BILETY<<<

To inicjacyjna opowieść o pierwszej miłości, przyjaźni i… duchach.

Oparty na powieści Bastiena Vivèsa reżyserski debiut cenionej aktorki Charlotte Le Bon to ujmująca opowieść o tym momencie w życiu, kiedy wszystko czuje się mocniej i intensywniej. Nakręcony na taśmie 16 milimetrów film stanowi piękny, zabawny, ale i nieco melancholijny hołd dla pierwszej miłości.


Dla dzieci:

Nawet myszy idą do nieba (reż. Jan Bubenicek), w repertuarze od 27 października, >>>BILETY<<<

Historia dwóch śmiertelnych wrogów – małej myszki Czmyszki i lisa Rudeusza, którzy w wyniku nieszczęśliwego wypadku spotykają się w niebie dla zwierząt. Opowieść o przyjaźni z pozoru niemożliwej. Dla dzieci w wieku 6+.


Sposób na ducha (reż. Kim Burdon, Robert Chandler), w repertuarze od 27 października, >>> BILETY <<<

Nawiedzona komedia o pewnym duchu, który nie może wypędzić ze swojego domu nieproszonych gości, ale za to może zdejmie z siebie dawną klątwę.


Rodzinny Poranek Filmowy z motywem duchów: 28.10 (sobota), godz. 11:00.

Zestaw krótkich polskich animacji, którym towarzyszą twórcze warsztaty. >>>BILETY<<<

Do zobaczenia w kinie!