Pokaz filmu FALENICKA ATLANTYDA

Zapraszamy na pokaz dokumentu „Falenicka Atlantyda”, towarzyszący wystawie „Tamci, oni, inni”, zainspirowanej historią przedwojennej Falenicy.

Film opowiada o zaginionym lądzie, jego mieszkańcach, gościach i przedwojennej atmosferze. Jest próbą zbudowania pomostu nad wyrwą historii, przypomnienia, czym Falenica była przed 1939 rokiem, co stało się z jej mieszkańcami i stałymi bywalcami. Do dawnego, odchodzącego w zapomnienie miejsca udajemy się dzięki pamięci jej najstarszych mieszkańców, którzy w swoich opowieściach przybliżają nam atmosferę przedwojennego letniska.

Wstęp na seans jest wolny, ale obowiązują zapisy, bo odbędzie się w naszej małej sali.

☞ 10 grudnia, godz. 19.00: https://forms.office.com/r/cHujDTvTH2

Wystawa „Tamci, oni, inni” została przygotowana przez grupę warszawskich licealistek i licealistów. Pełni emocji, przez pryzmat przedwojennych relacji polsko-żydowskich na linii otwockiej odczytują dzisiejsze spotkania z Innym, by zapytać: Dlaczego przyzwyczajamy się do krzywdy innych? Dlaczego historia się powtarza? Co możemy zrobić, żeby tak się nie działo? Czy możemy zrobić cokolwiek?

WIĘCEJ O WYSTAWIE I INNYCH WYDARZENIACH JEJ TOWARZYSZĄCYCH TUTAJ…


Organizator: Fundacja na rzecz Wielkich Historii
Współorganizator: Dzielnica Wawer
Dofinansowano ze środków EVZ Foundation
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.