Premiera: ŻEGNAJ MÓJ SYNU na mojeekino.pl

Czas trwania: 185
Reżyseria: Wang Xiaoshuai
Premiera: 23 maja

Na start naszej Wirtualnej Sali Kinowej na platformie MOJEeKino.pl zapraszamy was 23.05 o g.20.30 na seans ŻEGNAJ MÓJ SYNU (2019) w reżyserii Wang Xiaoshuai

Opis filmu:
Obejmująca trzy dekady rodzinna saga, której tłem są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80. Pod płaszczykiem epickiego kina Wang Xiaoshuei, czołowy twórca szóstej generacji chińskich reżyserów, opowiada o bolesnej stracie, niezabliźnionych ranach i próbie pojednania.

Główni bohaterowie Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.

Posługując się historią jednostek, chiński reżyser krytycznym okiem spogląda na transformację, jaką na przestrzeni trzech dekad przeszło Państwo Środka. Od rewolucji kulturalnej do agresywnego kapitalizmu dnia dzisiejszego.

bilety: 15 zł

Jak oglądać filmy:
1. Kup bilet na pokaz online na platformie MOJEeKINO.pl
2. Kod będzie aktywny od godziny 20:30 do 0:30