Zielona Stacja Menu: 22-23 czerwca

Zapraszamy na seans filmowy połączony z pysznym, jarskim jedzeniem w całości przygotowanym w naszej kuchni!

Polecamy Wam nasze weekendowe wydarzenia. Mamy ich aż 6, ponieważ od najbliższego weekendu możecie zamawiać nasze wegańskie dania również do wybranych pokazów w sali Mały Szpak.

>> LINK DO BILETÓW <<

Klimatyczny, wyciszający i dający wytchnienie… Odsłaniający kulisy życia kontemplacyjnego hit z hiszpańskich kin.

„Wolni. Podróż do wnętrza” to zaproszenie do doświadczenia pięknego, kojącego przeżycia i zastanowienia się nad tym, jak odszukać siebie. To sielskie obrazy przyrody, codziennej pracy, szukania sensu oraz prawdziwej radości i wolności.

>> LINK DO BILETÓW <<

Minimalne środki, maksymalne napięcie!

Hiszpański thriller psychologiczny, który zamyka się w zaledwie 77 minutach i niemal w całości rozgrywa się w jednej przestrzeni, a mimo to nie można oderwać od niego oczu. Ten festiwalowy przebój zdobył niemal 30 nagród na całym świecie.

Diego i Elena chcą rozpocząć nowe życie w Stanach Zjednoczonych. Dopilnowali wszelkich formalności, jednak zostają zatrzymani na nowojorskim lotnisku. Prowadzone przez służby migracyjne przesłuchanie stawia pod znakiem zapytania nie tylko powody, dla których chcą zamieszkać w USA, ale także ich relację.

>> LINK DO BILETÓW <<

Nowy film twórcy „Lisbon Story” i „Nieba nad Berlinem” to medytacja nad prostotą i pięknem życia. To uzdrawiające kino zmieniające codzienność w magię.

Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych.

>> LINK DO BILETÓW <<

Pełen emocji kobiecy głos, który stał się hitem we Włoszech, wyprzedzając nawet „Barbie” i „Oppenheimera”. Film z jednym z najbardziej zaskakujących zakończeń ostatnich lat.

>> LINK DO BILETÓW <<

Nagrodzony za reżyserię na Sundance film Mariji Kavtaradze to zmysłowa i prowokacyjna love story, jakiej jeszcze na ekranach nie było. Dawno nie było też na nich duetu, między którym tak iskrzy.

Film śmiało podejmuje temat nowych modeli relacji, to kino namiętne i pełne pasji, które jest popisem zarówno świetnej reżyserii, jak i aktorskiej chemii. Zaręczamy, że jeszcze nikt tak seksownie nie wieszał w kinie prania!

>>> LINK DO BILETÓW <<<

Pełna serca i humoru opowieść o mocy ojcowskiej miłości, która zachwyciła widzów na Festiwalu w Toronto.

Życie aspirującego komika Maxa Bernala to chaos i improwizacja. Po rozwodzie znów mieszka z ojcem i bez większych sukcesów próbuje przebić się w świecie komedii. Z byłą żoną drze koty w sprawie opieki nad autystycznym synem o imieniu Ezra, którego kocha nad życie. Na pewno Max nie jest encyklopedycznym wzorcem statecznego ojca, ale serca nie można mu odmówić.

>> LINK DO BILETÓW <<

Brytyjski reżyser Jonathan Glazer przygląda się domowej idylli w czasach nazistowskich Niemiec.

Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

>> LINK DO BILETÓW <<

Prawdziwa historia zwykłego człowieka, który przeciwstawił się hitlerowskiej machinie zagłady.

Dwukrotny zdobywca Oscara Anthony Hopkins jako sir Nicholas Winton, który tuż przed wojną ocalił ponad 600 dzieci z rąk hitlerowców. Jego historia ujrzała światło dzienne dopiero po 40 latach i wzruszyła miliony ludzi na całym świecie.


Ważne: możecie też kupić bilet bez poczęstunku

Bilet normalny na film: 25 zł.

Poczęstunek jarski: 65 zł.


Zielona Stacja to spółka córka Stacji Falenica.

Stoi za nią idea promowania i edukowania na temat rolnictwa regeneratywnego (przyjaznego przyrodzie i ludziom). Prowadzenie ogrodu warzywnego, który dostarczy produktów na nasz stół, kuchnia jarska inspirowana historyczną kuchnią polską.
Skracanie łańcucha dostaw między rolnikiem, a osobą kupującą.