Zabij to i wyjedź z tego miasta//pokazy przedpremierowe w Stacji

Zapraszamy do Stacji na przedpremierowe pokazy Laureata Złotych Lwów dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – animacji „Zabij to i wyjedź z tego miasta”

12 lutego ( piątek ) g. 18.30
13 lutego (sobota ) g. 18:00
16 lutego (wtorek) g. 20.15
17 lutego, (środa) g.18:15
18 lutego (czwartek) g. 20.30

Animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.
Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.


Kino działa w reżimie sanitarnym, przy 50% obłożenia sali. Prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja dłoni.