Wojciech J. Has w 20.rocznicę śmierci: pokaz specjalny JAK BYĆ KOCHANĄ + prelekcja

Zapraszamy na wieczór poświęcony reżyserowi Wojciechowi Jerzemu Hasowi w 20. rocznicę jego śmierci. W programie pokaz filmu JAK BYĆ KOCHANĄ, prelekcja: Jarosław Grzechowiak

👉kiedy? 2 października(piątek)
👉o której? g. 18.15
bilety:http://ksf.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html…

OPIS FILMU:
Felicja(Barbara Krafftówna), główna bohaterka filmu, jest młodą, początkującą aktorką, zakochaną bez wzajemności w koledze po fachu – Rawiczu(Zbigniew Cybulski). Gdy pada nań podejrzenie o zabicie volksdeutscha, dziewczyna podejmuje się ukryć go w swoim mieszkaniu. Marzy, że Rawicz mieszkając z nią, odwzajemni jej uczucie. Żeby mieć ukochanego przy sobie, gotowa jest na każde poświęcenie. I rzeczywiście, los wystawi ją kilkakrotnie na bardzo ciężką próbę. Felicja przetrzyma jednak wszystko w nadziei, że Rawicz zostanie z nią także, gdy wojna się skończy. Nie dostrzega, że jej ofiara stała się dla niego ciężarem nie do zniesienia. Nie przypuszcza, że kiedy tylko nadarzy się sposobność aktor porzuci świadka swych upokorzeń, załamań i upadków.


Jarosław Grzechowiak – filmoznawca, historyk filmu polskiego. Doktorant Instytutu Kultury Współczesnej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego oraz filmograf Filmoteki Narodowej-Instytutu Audiowizualnego.