Wiosenny Replay – Powtórkowy Przegląd Filmowy

replay_00000
Już w maju zaczyna się dwumiesięczny Powtórkowy Przegląd Filmowy – WIOSENNY REPLAY, w czasie którego zostaną pokazane najciekawsze filmy ostatnich miesięcy, które cieszyły się dużą popularnością, a niestety musiały zwolnić miejsce na ekranie kinowym innym produkcjom.
„Okres jesienno zimowy to zawsze bardzo gorący czas w kinach, bo jest wtedy najwięcej premier. A ostatnie kilka miesięcy było naprawdę pod tym względem wyjątkowe. Widzowie bardzo często nie zdążali wybrać się na mniejsze, choć niezwykle ciekawe filmy. Dlatego zdecydowaliśmy się na WIOSENNY REPLAY” – tłumaczy kierownik kina Jacek Wiśnicki
I tak w maju w Kinokawiarni Stacja Falenica będzie można obejrzeć: „Służącą” Park Chan-wooka – która miała swoją premierę w Cannes w zeszłym roku, „Szczęście świata” Michała Rosy – z Karolina Gruszką w roli uwodzicielskiej Róży, „Amerykańska Sielanka” – debiut reżyserski jednego z najlepszych współczesnych aktorów – Ewana McGregora i „Paterson” Jima Jarmuscha. Jednemu z seansów tego ostatniego filmu będzie towarzyszyć akcja „Otwarte szuflady”.
„Paterson jest niezwykle poetycką historią o człowieku, który żyje poezją na co dzień, Jarmuschowi udało się ukazać sam proces twórczy na ekranie. Uznaliśmy, że pod koniec maja po jednym z seansów Patersona będzie można dać swój wiersz do przeczytania. Przed seansem zbierzemy wiersze do szuflady, a potem prowadzący całe spotkania będzie czytał je publiczności. Będzie można więc podzielić się z widzami swoją twórczością i usłyszeć ją na głos.” – zachęca Wiśnicki.