Wieczór gier planszowych

Serdecznie zapraszamy na wieczór planszówek, towarzyszący wystawie „Tamci, oni, inni”. Bohaterką wieczoru będzie gra „Letnisko”, osadzona na przedwojennej linii otwockiej.

„Jesteś właścicielem letniska w jednej z modnych miejscowości wypoczynkowych na linii Warszawa-Otwock. Konkuruj o wysiadających z pociągu przyjezdnych. Pieniądze zostawione przez dowcipkujących po polsku i w jidisz wczasowiczów przeznaczaj na zakup porośniętych sosnowym lasem parceli, tanich drewniaków, wygodnych willi lub luksusowych pensjonatów. Im bardziej komfortowe warunki zapewnisz gościom, tym zamożniejszych klientów zachęcisz do przyjazdu. Nie lekceważ jednak mniej wymagających urlopowiczów, którzy nie przestraszą się nawet złej pogody. Przewiduj koniunkturę, we właściwych momentach inwestuj swój kapitał i zostań najbardziej szanowaną osobistością w gminie Letnisko-Falenica…”

Bohaterką wieczoru będzie gra „Letnisko”, osadzona na przedwojennej linii otwockiej. Oprócz tego szykujemy także inne znane i mniej znane planszówki, a wszystko to w przestrzeni dawnej stacji kolejowej, a dziś kinokawiarni.

Wieczór gier towarzyszy wystawie „Tamci, oni, inni”, zainspirowanej historią przedwojennej Falenicy.Wystawa „Tamci, oni, inni” została przygotowana przez grupę warszawskich licealistek i licealistów. Pełni emocji, przez pryzmat przedwojennych relacji polsko-żydowskich na linii otwockiej odczytują dzisiejsze spotkania z Innym, by zapytać: Dlaczego przyzwyczajamy się do krzywdy innych? Dlaczego historia się powtarza? Co możemy zrobić, żeby tak się nie działo? Czy możemy zrobić cokolwiek?

WIĘCEJ O WYSTAWIE I INNYCH WYDARZENIACH JEJ TOWARZYSZĄCYCH TUTAJ…Organizator: Fundacja na rzecz Wielkich Historii
Współorganizator: Dzielnica Wawer
Dofinansowano ze środków EVZ Foundation
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego