BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY:Weekend z Millenium Docs Against Gravity//11-13 września

Zapraszamy 11-13 września na weekend z Millenium Docs Against Gravity i 6 specjalnie wyselekcjonowanymi dokumentami z tegorocznej edycji festiwalu.

Program Weekendu z Festiwalem MDAG 2020:

➡️Piątek, 11 września

🔹g.18.15 Duża Sala
KOBIETA (WOMAN)

➡️Sobota, 12 września

🔹g .18.00 Duża Sala
ŚCIANA CIENI Duża Sala

🔸g.18.30 Sala „Mały szpak”
LEKCJA MIŁOŚCI (LESSONS OF LOVE)
🔸g.20.30 Sala „Mały szpak”
iHUMAN (iHUMAN)

➡️Niedziela, 13 września


🔹g. 17.30 Duża Sala
TARANTINO: BĘKART KINA (QT8: THE FIRST EIGHT)
🔸g. 20.00 Sala „Mały szpak”
JAK BÓG SZUKAŁ KARELA (ONCE UPON A TIME IN POLAND)

BILETY: ksf.systembiletowy.pl

OPIS FILMÓW:
Kobieta (Woman)
Francja, 2019, 104 min.
Reżyseria: Yann Arthus-Bertrand, Anastasia MikovaCo to znaczy być kobietą? 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe. Dotykają przy tym szerokiej gamy problemów: seksualności, macierzyństwa, przemocy domowej, gwałtu, wolności, niezależności finansowej, wizerunku ciała i starości.

Ściana cieni (The Wall of Shadows)
Polska, Niemcy, Szwajcaria, 2020, 90 min.
Reżyseria: Eliza KubarskaWe wschodnim Nepalu znajduje się jedna z ostatnich świętych gór Szerpów, Kumbhakarna. Tymczasem w zachodnim świecie znana jest jako „Jannu” i słynie z niezdobytej wschodniej ściany, jednego z najtrudniejszych wyzwań we współczesnym alpinizmie. Bohaterami filmu jest rodzina Szerpów, utrzymujących się jako tragarze wysokościowi na himalajskich wyprawach. Pewnego dnia Nada – ojciec rodziny – dostaje propozycję pracy jako tragarz w wyprawie na świętą Kumbhakarnę, której uczestnikami są: Polak Marcin Tomaszewski oraz Rosjanie Dmitri Gołowczenko i Sergiej Nilow. Jeśli się zgodzi, będzie to oznaczało narażenie się na gniew bogów.


Lekcja miłości (Lessons of Love)
Polska, 2019, 72 min.
Reżyseria: Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja
„Ta cząstka życia należy do mnie!” stwierdza Jola – ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką. Po pięćdziesięciu latach zdobywa się na ważny krok – ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina. Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka – starszego od siebie mężczyznę, który zakochuje się w niej bez pamięci. Jola się waha i nie wie, co robić. Zmierzyć się z trudnym rozwodem i wyjść na nowo za mąż? A może po prostu żyć chwilą i nie wracać do przeszłości? Czy odważy się żyć swoim życiem?

iHuman (iHuman)
Norwegia, Dania / 2019, 99 min.
Reżyseria: Tonje Hessen ScheiSztuczna inteligencja to najpotężniejsza technologia naszych czasów, która może okazać się pomocna w rozwiązaniu najbardziej palących problemów i wyzwań ludzkości, ale też przyczynić się do jej upadku. Film podąża za pionierami w dziedzinie sztucznej inteligencji, pracującymi nad jej coraz bardziej wyrafinowaną formą.

Tarantino: bękart kina (QT8: The First Eight)
USA, 2019, 103 min.
Reżyseria: Tara WoodQuentin Tarantino to jeden z najbardziej znanych, kontrowersyjnych i wpływowych reżyserów. Jest marką samą w sobie, a każdy jego film budzi zainteresowanie krytyków i widzów. O kulisach jego twórczości opowiadają współpracujący z nim od lat producenci, a także aktorzy. Dzięki temu powstał wnikliwy portret ikony filmowej naszych czasów.

Jak Bóg szukał Karela (Once Upon A Time In Poland)
Czechy, Polska, Słowacja, 2020, 95 min.
Reżyseria: Vít Klusák, Filip RemundaCzeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. Jak skończy się spotkanie z egzorcystą czy z oddanymi słuchaczami Radia Maryja? Czy Czesi zrozumieją polską religijność, a Polacy zaakceptują czeski ateizm?