Weekend z horrorem „MEDIUM”

MEDIUM to nowa jakość horroru. Zobaczcie koniecznie. W weekend organizujemy dwa specjalne pokazy:

– w sobotę o godz. 19:45
– w niedzielę o godz. 17:00

BILETY kupicie tutaj…

Ekipa dokumentalistów podąża za Nim, szamanką zamieszkującą magiczną krainę Isan na północy Tajlandi, której siostrzenica Mink cierpi z powodu nietypowych objawów, związanych najprawdopodobniej z jej szamańskim rodowodem. Filmowcy postanawiają śledzić młodą dziewczynę w nadziei, że uchwycą proces szamańskiego przejścia na kolejne pokolenie. Tymczasem zachowanie Mink staje się coraz bardziej niepokojące.

W recenzji kuratorów festiwalu Pięciu Smaków czytamy: „Hipnotyczny i wiele razy prowadzący widza na manowce film powstał jako rezultat współpracy dwóch mistrzów błyskotliwego horroru z Korei i Tajlandii. Jego reżyserem jest Banjong Pisanthanakun, którego „Widmo” kilkanaście lat temu szturmem podbiło międzynarodowe rynki i doczekało się kilku remake’ów. Producentem i współautorem scenariusza został natomiast Na Hong-jin, wizjonerski reżyser „Lamentu”. Połączone siły obu twórców dały w efekcie niezwykle klimatyczne, mroczne i przewrotne dzieło, w sprytny sposób splatające mistykę lokalnej kultury z współczesnym przesłaniem. Szum liści w zamglonych lasach tajskiej prowincji, rodzinne tajemnice wychodzące na jaw i natychmiast chowane z powrotem pod płaszczyk pozorów, efektowne fałszywe rytuały i pełzająca cicho najprawdziwsza, najokrutniejsza groza: ten seans pozostaje w pamięci na długo.”

Reżyser: „Gdy przeczytałem historię, na podstawie której nakręciłem ,,Medium”, dowiedziałem się, że religie wyznawane przez Tajlandczyków i Koreańczyków są bardzo podobne i oba narody wierzą w szamanizm. Uznałem, że to bardzo interesujące. Niewiele wówczas wiedziałem o szamanizmie, dlatego udałem się w prawie roczną podróż, przede wszystkim po prowincjach i rejonie Isan, w poszukiwaniu niezbędnych informacji. Spotkałem ponad 30 szamanów, doświadczyłem też czegoś w rodzaju przemiany i stopniowo znajdowałem odpowiedzi na pytania o to, kim są szamani, czy są prawdziwi i dlaczego ludzie im wierzą. W filmie przedstawiłem rezultat moich poszukiwań.”