Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego w Stacji

Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego to miejska akcja promująca zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. 

Od 16 do 23 marca w całym mieście odbędą się otwarte spotkania dla mieszkańców dotyczące tej tematyki.

Sprawdź, co wydarzy się w Wawrze:

link: TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO W WAWRZE


W ramach akcji będziecie mogli i mogły wziąć udział w bezpłatnych wydarzeniach organizowanych również w Stacji.

16 marca, godz. 19:00Pokaz filmu Anatomia upadku (OSCAR w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny) oraz rozmowa o związkach i terapii par

>>> Link do bezpłatnych biletów <<<

Rozmowa o Anatomii Upadku z perspektywy psychoterapeutycznej może pomóc dotrzeć do tego, co w filmie nieujawnione i niejasne. Na przykład możemy zadać sobie pytanie, czy można było zapobiec wydarzeniom oraz kiedy należałoby zatrzymać tę lawinę.
W kontekście świetnie napisanego scenariusza jawi nam się życie pary, w której odnajdziemy znajomych, przyjaciół, swoich pacjentów i pacjentki a może i nawet samych siebie.
Możemy przyjrzeć się takim kwestiom jak sens terapii pary, jak przebiega i kiedy jest potrzebna. Możemy razem z widzami zobaczyć, co mogło pomóc temu małżeństwu. I czy mogło.
Zapraszamy do rozmowy i zanurzenia się w psychoterapeutyczną perspektywę towarzysząc bohaterom w trakcie i po projekcji filmu.

Prowadzenie: Sylwia Wojtysiak – superwizor, certyfikowana psychoterapeutka, dyrektorka Szkoły Psychoterapii Integratywnej w Warszawie.


18 marca, godz. 19:00 – pokaz filmu Houria i warsztat Czy taniec może leczyć?

>>> Link do bezpłatnych biletów <<<

Houria to najnowszy film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour, pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca.
W trakcie spotkania dowiesz się czym jest terapia tańcem i ruchem oraz choreoterapia. Posłuchasz o historii tańca jako narzędzia zmiany. Poznasz podstawowe czynniki leczące takie jakie m.in synchronia, rytm, witalizacja. Zwrócisz uwagę na swoje ciało i oddech w relacji ze sobą w przestrzeni z innymi. Doświadczysz kreatywnego ruchu.

Prowadzenie: Tomasz Kudłacz

Jestem absolwentem pedagogiki społeczno-wychowawczej i andragogiki ze specjalnością edukacji pozaformalnej dorosłych i prowadzenia szkoleń.
Jestem trenerem regulacji emocji poprzez ciało. Pracuję w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym.
Od 8 lat praktykuję choreoterapię, muzykoterapię, rozwojowy aspekt terapii tańcem i ruchem oraz analizę ruchu w podejściu Laban Bartenieff Movement System. To nurty, które czerpią z mądrości ciała, wrażeń sensorycznych, oddechu i ruchu jako narzędzi zmiany. Ukazują powiązania między ciałem, a myśleniem, emocjami i relacjami. Tańczę od ponad 20 lat, jestem tancerzem i choreografem.
Wspieram ludzi w odbudowaniu zdrowej i wspierającej relacji ze swoim ciałem. Prywatnie jestem kochanym i kochającym Partnerem.


20 marca, godz. 20:00 – wykład i warsztat Opuść gardę – otwarte spotkanie wokół improwizacji teatralnej dla osób ciekawych siebie i innych

>>> Link do bezpłatnych biletów <<<

To spotkanie otwarte dla osób ciekawych siebie i innych, na którym poprzez zabawy oparte na metodach improwizacji teatralnej spróbujemy doświadczać siebie i swojej spontaniczności w bezpiecznej atmosferze akceptacji i ciekawości.

Wspólnie w niedużej grupie będziemy oswajali się ze swoją ekspresją, grali w gry, w które nie da się wygrać, wspólnie wygłupiali i dzielili się swoimi odczuciami. Zastanowimy się w jaki sposób te doświadczenia mogą być pomocne w codziennym życiu. W jaki sposób wychylić się z pancerza sztywnych ról i pozwolić sobie na swobodne wyrażenie siebie.

Prowadzenie: dr Marcin Domurat – psycholog, psychoterapeuta pracujący w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT. Prowadzi terapię, superwizji i szkolenia dla specjalistów w ramach tzw. trzeciej fali terapii behawioralnych m.in. z wykorzystaniem metod zaczerpniętych z improwizacji teatralnej.
www.trzeciafala.pl
Patronem wydarzenia jest GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne mające w swojej ofercie wiele pozycji związanych z Terapią Akceptacji i Zaangażowania ACT, zarówno książki samopomocowe jak i pozycje adresowane do specjalistów zajmujących się tematyką zdrowia psychicznego. GWP przygotowało upominki dla uczestników warsztatu.
www.gwp.pl
Limit uczestników to 25 osób.