Ukraiński SUMMER CAMP w Stacji Falenica

Czas na podsumowanie półkolonii dla ukraińskich dzieci, które zorganizowaliśmy w ramach działań naszej fundacji Stacja Kultura oraz podziękowania dla Was wszystkich za wsparcie i dobre słowo. Bez Was by się to nie udało!

Gdy wybuchła wojna w Ukrainie i do Polski zaczęły przybywać tysiące uchodźców, również my postanowiliśmy coś dla nich zrobić. Na piętrze Kinokawiarni Stacja Falenica uruchomiliśmy w marcu 2022 roku Ukraiński Klubik – przestrzeń, w której można było spędzać czas, spotkać się z psychologiem, uczyć języka polskiego, zjeść ciepły posiłek i w której dzieci mogły się bawić pod opieką wykwalifikowanych pedagogów. W klubiku zatrudniliśmy ukraińskie mamy.

W lipcu uruchomiliśmy SUMMER CAMP dla ukraińskich dzieci. Przez całe wakacje co tydzień ruszał nowy turnus pełen atrakcji – dwie grupy wiekowe, obiady, spacery po lesie, warsztaty z animacji, zajęcia plastyczne w sąsiednim domu kultury w Aleksandrowie, wizyty w Centrum Nauki Kopernik, specjalne seanse filmowe. Znowu mogliśmy dać pracę ukraińskim uchodźcom i wytchnienie ich dzieciom.

A to wszystko dzięki Wam! Dlatego chcieliśmy tu bardzo wszystkim podziękować za wsparcie i miłe słowa.

Wszystko zaczęło się od Ellen i Gary’ego Wassersonów – ludzi o wielkim sercu, którzy wspólnie z Gilem Partidą, Ann Pollock i innymi hojnymi Amerykanami postanowili dać ukraińskim dzieciom możliwość spędzenia prawdziwych, beztroskich wakacji. Dziękujemy też Jagodzie Kofcie, która przyprowadziła do nas Ellen i Garry’ego i opowiedziała o naszych działaniach na rzecz ukraińskich dzieci, które przyjechały do Polski po 24 lutego.

Dziękujemy też Katarzynie Drzewieckiej, Ani Bartosik i Milenie Bajer – wspaniałym sąsiadkom z aleksandrowskiej filii Wawerskiego Centrum Kultury za znakomite warsztaty, Fundacji Rozwoju Kinematografii i Centrum Pomocy Mokotów za dodatkowe wsparcie i wielu prywatnym darczyńcom, którzy dzięki zrzutka.pl wsparli finansowo nasze działania na rzecz rodzin uciekających z Ukrainy ogarniętej wojną.

****

ZOBACZCIE WSZYSTKIE RELACJE WIDEO NA NASZYM KANALE NA YOUTUBE…

****