Tydzień Kin Studyjnych//6 października w Stacji

TYDZIEŃ WARSZAWSKICH KIN STUDYJNYCH

W ramach pierwszej edycji Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych zapraszamy na szereg ciekawych wydarzeń: seanse przedpremierowe najnowszych filmów renomowanych twórców światowego kina, wykłady, wystawy, spotkania, dyskusje, wycieczki. Nie obędzie się bez pokazów czarno-białych materiałów archiwalnych, kronik filmowych i klasyki polskiego kina… Do udziału zapraszamy nie tylko stałych bywalców kin studyjnych, zachęcamy wszystkich, którzy kochają kino, Warszawę i miejsca, które wpisują się w filmowe tradycje stolicy.

W naszym kinie zaplanowaliśmy następujące wydarzenie:

  • 6 października godz. 18:00 (środa) – warsztaty dla dzieci i przedpremierowy pokaz filmu „Fantazje” dla rodziców

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do spędzenia rodzinnego wieczoru w Kinokawiarni Stacja Falenica. 

Na małej sali odbędzie się warsztat „Bajkowy Cyrkolot” dla dzieci w wieku 4-10 lat oraz pokaz trzech bajek o tematyce filmowej:

– „Reksio aktor” reż. Józef Ćwiertnia

– „Mali filmowcy” („Zabawy Bolka i Lolka”) reż. Józef Byrdy

– „Jak zostałem aktorem filmowym” („Nasz dziadzio”) reż. Wacław Wajser.

WARSZTAT WYOBRAŹNIOWO – CYRKOWY

„BAJKOWY CYRKOLOT”

Warsztat skierowany jest do dzieci w wieku 4-10 lat.

W czasie warsztatu odbędziemy wspólną podróż „cyrkolotem” do krainy baśni i bajek. W krainach tych czekają na wszystkich uczestników różne przygody i zadania do wykonania z użyciem rekwizytów cyrkowych (kolorowych chustek do żonglowania, talerzy do rozkręcania i długiej liny).

W ostatniej krainie dzieci wykonają piłeczkę do żonglowania, która będzie ich pamiątką z podróży.

PROWADZĄCA WARSZTATY: JUSTYNA SZATKOWSKA – pedagog od kilkunastu lat pracująca z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, związana z pedagogiką Montessori, animatorka po szkole cyrkowej. Od kilkunastu lat współpracuje z Fundacją Artystyczną MŁYN przy programach twórczych dla dzieci, wnosząc niesamowicie dużo energii, ciepła i szalonych pomysłów.

Czas trwania warsztatu: 75 minut, pokazy bajek 30 minut.

Ilość uczestników warsztatu: maksymalnie 20 dzieci.

Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Chęć uczestnictwa w warsztacie należy przesłać do dnia 4 października na adres: info@stacjafalenica.pl, tel.530 882 809 

W tym samym czasie, w Dużej Sali, dokładnie w trakcie trwania warsztatu dla dzieci, rodzice będą mogli przedpremierowo obejrzeć film „Fantazje” z Monicą Bellucci w roli głównej. Ta francuska komedia o związkach, seksie i relacjach damsko-męskich jest idealną propozycją na chłodny, jesienny wieczór. Rozgrzewa, wzrusza, krzepi i bawi niezależnie od tego, czy film ogląda się solo czy w duecie.

„Fantazje” reż.  David Foenkinos i Stéphane Foenkinos

W zderzeniu ze swoimi fantazjami, sześć par próbuje zgłębić ukryte strony swojego intymnego życia. Sześć pytań o źródło przyjemności: od odgrywania ról poprzez ekshibicjonizm aż do abstynencji. Sześć historii opartych na tym samym motywie dotyczącym pragnień w dzisiejszych czasach. Chodzi jednak nie tylko o swoje pragnienia, ale także o pragnienia innych…

Bilety na seans w cenie 15 zł.

Pokaz filmu rozpocznie się punktualnie o 18.00. Sugerujemy przyprowadzenie dzieci na warsztat o godz.: 17:45

W Tygodniu Warszawskich Kin Studyjnych bierze udział dziesięć kin: Amondo, Atlantic, Elektronik, Kinoteka, Kultura, Muranów, Luna, Stacja Falenica, U-Jazdowski, Wisła.

W każdym z nich przygotowano ciekawe wydarzenia związane z historią samych kin, dzielnic, jak i miasta. Będzie można obejrzeć unikatowe filmy fabularne i dokumentalne. Wiele z pokazów przedpremierowych to okazja do spotkań z twórcami filmowymi i specjalistami branży kinematograficznej, którzy opowiedzą o kulisach swojej pracy. Chcesz wiedzieć co to DKF-y, PKF-y, nieużyte pozytywy? Przyjdź! Jesteśmy otwarci! Zaplanowano także wykłady: o taśmie filmowej, o początkach kin studyjnych oraz o transformacji obyczajów podczas seansów – czyli savoir vivre kinomana na przestrzeni lat.

Szczegółowy program i informacje online i offline w wybranych kinach studyjnych.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Nasi partnerzy: SKS, SFP, CineLine, MOJEeKINO.pl, Wyborcza.pl, Warszawa po dziku, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury.

Plakat i identyfikacja wizualna by Julia Fukiet.

WSPIERAJMY KINA STUDYJNE!