Stacja Książka: warsztaty dla dzieci o miastach

Zapraszamy w sobotę 5 listopada dzieciaki 8+ i opiekunów na warsztaty Michała Strzałkowskiego o jego książce „Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata” (Wydawnictwo Dwie Siostry). To kolejne spotkanie w ramach naszego projektu STACJA KSIĄŻKA, które będzie interesujące nie tylko dla młodych czytelników.

Michał Strzałkowski zapowiada:

„Zastanowimy się na czym polega coś takiego jak miasto, czy miasta da się zbudować wszędzie i czy powinno się je planować czy raczej lepiej niech się tworzą same Na ekranie kinowym pokażę zdjęcia i filmiki, a potem dzieciaki będą rysować własne miasta.”

SOBOTA, 5.11, GODZ. 15:00
Kinokawiarnia Stacja Falenica
ul. Patriotów 44B, dojazd: S1 i 521
wstęp wolny
dajcie nam znać, czy będziecie: agnieszka.kowalska@stacjafalenica.pl

Książka Z MIASTA DO MIASTA zabiera nas do ponad 40 miast z całego świata i pomaga zrozumieć, czym właściwie jest miasto. Dowiadujemy się z niej, na jak wiele sposobów projektuje się miasta, mieszka w nich i organizuje przestrzeń. Czytamy o miejskich środkach transportu, zwierzętach żyjących w miastach, miastach w mieście, zaginionych miastach, miastach widmach i wielu innych fascynujących miejskich sprawach.

MICHAŁ STRZAŁKOWSKI
Jako dziennikarz od wielu lat zajmuje się wydarzeniami na świecie. Od 2004 roku związany z Polskim Radiem, gdzie relacjonował między innymi rewolucję na Ukrainie, skutki wojny domowej w Syrii czy wydarzenia na pograniczu Tadżykistanu i Afganistanu. Współpracował również z radiem TOK FM, a także relacjonującym wydarzenia w Unii Europejskiej portalem EURACTIV. Interesuje go codzienne życie ludzi w różnych zakątkach świata – górali w Gruzji, buddyjskich mnichów w indyjskich Himalajach, rybaków w Bułgarii czy syryjskich uchodźców w Libanie. Bardzo lubi o tym opowiadać słuchaczom. Teraz spróbował o tym napisać dla dzieci. „Z miasta do miasta” to jego pierwsza książka. Autorem wizualnej strony książki jest Łukasz Majewski TIN BOY.

Kinokawiarnia Stacja Falenica
ul. Patriotów 44b
wstęp na spotkania i warsztaty jest wolny
www.stacjafalenica.pl

foto: Fiszka Foto

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego