STACJA WINYL – ROMA LEOPARD

Taniec i relaks przy muzyce z płyt winylowych

Od 24 czerwca w każdą sobotę, w godzinach 18:00-22:00 w naszym ogródku posłuchacie setów DJ-skich z płyt winylowych.

Repertuar będzie bardzo zróżnicowany, aczkolwiek osią wspólną będą szeroko pojęte brzmienia organiczne (jazz, funk, soul, rock, reggae, r&b). Każdy z muzyków zaprezentuje swój własny styl, selekcje i technikę.

Szykujemy parkiet do tańca, ale też miejsca do relaksu w zaciszu drzew i krzewów – każdy znajdzie coś dla siebie ????

W najbliższą sobotę zagra u nas

ROMA LEOPARD

Młoda DJ-ka, która swoją muzyczną przygodę zaczynała jako dziecko słuchając z tatą bossa novy i Miles’a Davis’a.

Od 5 lat kolekcjonuje swoje płyty winylowe, a od niedawna zaczęła dzielić się ze światem swoimi poszukiwanymi, tym samym szerząc światu dobrą, muzyczną nowinę.

W jej zbiorach znajdziecie krążki z gatunków: soul, funk, disco, latino, boogaloo, bossa nova, afrobeat, głównie 60s, 70s, 80s.

Do tej pory grała m.in. w warszawskim SPATiFie i Miami Wars. W planach ma stworzyć kooperacje młodych DJ-ów grających w undergroundzie.

Przyjaźni się z DJ-ami ze składu Soul Service, którzy biorą ją czasem pod swoje skrzydła.


Kto już dla nas zagrał?

PAPA ZURA (czyli Bartek Pazura)

Od połowy lat 90. aktywny jako DJ, promotor muzyczny i producent. Należy do kolektywu Soul Service, z którym jako „Papa Zura” od 12-tu lat wydaje kompilacje z polską muzyką i grywa sety djskie w klubach, stacjach radiowych i na festiwalach w Polsce i na świecie. Własną muzykę nagrywa ostatnio jako „Zura” (U Know Me Records). Jest też szefem muzycznym warszawskiego klubu Spatif.

Posłuchacie go np. tu:

Przybywajcie 🙂


DJ AFROFONIK

Dj, muzyk, kolekcjoner płyt winylowych. Już jako nastolatek słuchając audycji Druha Sławka nagrywał je na kasety magnetofonowe i robił z nich miksy. Przygodę z czarnymi krążkami zaczął w 2009 r. W swoich setach umiejętnie przeplata rożne style takie jak: funk, afrofunk, soul, afrobeat, latino, rap i inne byle były z tak zwanym groovem. Jego miksy rozruszają nawet najbardziej zagorzałych „podpieraczy” ścian. Związany z kolektywem „UAWW we love afrobeat”, Funk Invaders i Funky Freak’s.

DJ SOUL BROTHER SĘK

Prawdziwy ekspert, jeśli chodzi o Funk, Soul, Jazz, Afrobeat, Latin Grooves, Oldschool Rap czy Disco. Pasjonat, digger, kolekcjoner rzadkich znalezisk. Współautor legendarnej, cotygodniowej audycji „Friday Funk Radio Show” na antenie RadioJazzFM. Założyciel kolektywu „Uratujmy AfroBeat w Warszawie” promującego muzykę afrykańską, latin, folk czy tropikalną w Polsce. Co-host Tropicalismo DJs – soundsystem oraz audycja na falch radiospacja.pl, który prezentuje wielokulturowość w wymiarze muzycznym. Gospodarz cyklicznych wydarzeń Boogaloo Soul @Boogaloo Beach Bar. Członek Polish Jazz Mixtape – ekipy aktywnie promującej Polski Jazz w Polsce i na świecie. Przeniósł się do Xi’an w Chinach, gdzie pracował przez 3 lata jako dyrektor muzyczny i rezydent DJ @Vinylhouse – cocktail bar połączony ze sklepem płytowym. Współtworzy Jazz Room Records – label, którego założycielem jest legendarny londyński DJ i digger, Paul Murphy. Na co dzień Sęk pracuje jako rezydent oraz booking manager w Ave Pegaz – nowym, eksykluzywnym cocktail barze mieszczącym się na tyłach Teatru Wielkiego w Warszawie.

Posłuchajcie:

Kto już dla nas zagrał?

BURN REYNOLDS, DJ, kolekcjoner winyli, prowadził audycje „Fusion” na falach Jazz Radia. Współpracował z teatrami, gdzie zajmował się odtwarzaniem muzyki podczas spektakli, m. in. Teatrem Narodowym przy spektaklu Daniił Charms „Z niebywałej wysokości”, w ramach cyklu „Liryka. Reaktywacja”.

Otwierał kilka festiwali filmowych i teatralnych m.in. „Wysokie Temperatury Filmowe” w Kazimierzu, dwie edycje Planet Doc Review, Warszawskie Spotkania Teatralne, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdynii. Organizował wiele imprez i koncertów.

Wraz z Soul Service są pomysłodawcami serii wydawniczej „Polish Funk” (1-4), Why Not Samba, Off Season oraz Strange Weekend, prezentującą mało znane utwory z archiwów polskiej fonografii. Płyty ukazały się nakładem wytwórni Polskie Nagrania i zbierają pozytywne recenzje na całym świecie.

W radiu Roxy (powstałym na gruzach RoxyFM) wraz innymi członkami Soul Service, prowadzi cotygodniową audycje (w każdą niedziele).

Możecie go posłuchać m. in. tutaj

SENHOR EFEBO (Łukasz Szulc) – pomysłodawca projektu, kolekcjoner winyli, Dj i perkusjonista (gra na egzotycznych instrumentach typu pandeiro), jest propagatorem szeroko pojętej muzyki tropikalnej, współpracując między innymi z polskimi kolektywami, jak: Soul Service czy Uratujmy Afrobeat. Pochodzi z Lublina, a obecnie mieszka w Falenicy. Miksuje dźwięki z lat 70-tych, funk salse, boogallo, jump blues, reagge roots&ska. Cechuje go eklektyczne podejście do prezentowania dobrych parkietowych nagrań. W jego setach przewijają się różne style muzyczne.