Stacja Książka: spotkanie z Remigiuszem Grzelą

UWAGA zapisy! info@stacjafalenica.pl lub 530 882 809

Remigiusz Grzela wybiera fascynujących bohaterów, ale też w fascynujący sposób opisuje ich życie. Napisał książki m.in. o Teresie Torańskiej i Orianie Fallaci, Wierze Gran, Irenie Gelblum, Joannie Penson, przepytał Barbarę Krafftównę, Mariana Kociniaka i wielu, wielu innych, bo jest też mistrzem wywiadów (mogą się o tym przekonać m.in. czytelnicy „Zwierciadła”).Jego najnowsza książka „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata” (Wydawnictwo Otwarte) pachnie jeszcze farbą drukarską. Ma 440 stron, ale połyka się ją łapczywie. Autor jak zwykle wykonał tytaniczną pracę, zapytał o bohaterów wielu ich rówieśników, przekopał archiwa, ale też literacki talent pozwolił mu ubrać to wszystko w ciekawą formę. To nie tylko portret ludzi, ale też czasów, w których się spotkali.

Zwykle to Remigiusz Grzela prowadzi rozmowy podczas spotkań z ludźmi kultury, tym razem to jego pytać będzie dziennikarz Paweł T. Felis. Książka oczywiście będzie dostępna w naszej księgarni.

Spotkanie z Remigiuszem Grzelą w Kinokawiarni Stacja Falenica odbędzie się w czwartek, 5 listopada, o godz. 18.


Na naszą salę kinową może wejść 25 osób, dlatego przyjmujemy zapisy: info@stacjafalenica.pl lub 530 882 809.
Poprosimy Was o założenie maseczek i zachowywanie bezpiecznego dystansu od siebie.

Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku Kinokawiarni Stacja Falenica, szykujemy też rejestrację wideo w lepszej jakości.

zdjęcie Remigiusza Grzeli: Larissa Baldovin

Cykl Stacja Książka odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.