Stacja Książka: spotkanie z JANEM MENCWELEM

JAN MENCWEL „BETONOZA. JAK SIĘ NISZCZY POLSKIE MIASTA” (Wydawnictwo Krytyka Polityczna)

Autor jeździ z tą książką po całej Polsce, bo temat jest niezwykle gorący, ludzie chcą o tym dyskutować. A Jan Mencwel – przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze – śledzi i piętnuje to zjawisko od lat. Wydawało się, że falę „rewitalizacji” placów, ulic i skwerów, polegającą paradoksalnie na wycinaniu drzew i zastępowaniu ich betonem, mamy już za sobą. Okazuje się, że ona niestety narasta. „Betonoza” to historia tej choroby trawiącej polskie miasta, ale też recepta na jej uzdrowienie.Adam Wajrak napisał o niej: „Książka, na którą czekałem. Mam nadzieję, że będzie początkiem zmiany, a po jej przeczytaniu jakiś burmistrz nie zabetonuje rynku, nie odda kawałka zieleni deweloperowi, nie wytnie drzew.”👉

 Spotkania z cyklu Stacja Książka odbywać się będą w każdy czwartek, o godz. 18:30, aż do 16 grudnia. Poprowadzi je autorka cyklu Agnieszka Kowalska. Sukcesywnie będziemy ogłaszać program na kolejne miesiące.

Wstęp na spotkania jest wolny (trzymajcie kciuki, żeby ominęły nas kolejne fale pandemii), obowiązują oczywiście maseczki i zdrowy dystans na widowni. Każde spotkanie będziemy rejestrować i udostępniać na youtubowym kanale Kinokawiarni Stacja Falenica.

Współfinansuje je Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.