STACJA KSIĄŻKA: spotkanie dla dzieci z Marią Strzelecką

08.10.2020

Maria Strzelecka jest naszą sąsiadką, mieszka w Radości. Ale Beskid Niski to jej drugi dom. Napisała wspaniałą opowieść o życiu w przyrodzie i z przyrodą. Dla dzieci, ale nie tylko. To jedna z tych książek, którą z przyjemnością czytają też dorośli. I oglądają, z sentymentem wspominając ilustracje z elementarza Falskiego.


Maria w ramach Stacji Książka poprowadzi warsztaty wokół swojej książki „Beskid bez kitu” (Wydawnictwo Libra). Opowie o jej bohaterkach, o lesie, zwierzętach, o swoim domu w górach, przeczyta fragmenty książki, będziemy też oczywiście wyżywać się twórczo.


Spotkanie dla dzieci od 6 do 106 roku życia.
Przyjdźcie całymi rodzinami.
Dajcie nam znać, że będziecie, żebyśmy mogli przygotować materiały. Zapisy tutaj: info@stacjafalenica.pl.

Spotykamy się w czwartek, 8 października, o godz. 18.

Wstęp wolny.

Już nie możemy się doczekać! To będzie pierwsze ze spotkań z autorami w tegorocznej edycji Stacji Książka.

Kolejne:15.10 – spotkanie z MIKOŁAJEM GRYNBERGIEM o książce „Poufne” poprowadzi dziennikarka Anna Sańczuk

22.10 – gościć będziemy MARTĘ DYMEK z jej „Jadłonomią po polsku”; rozmowę poprowadzi Agata Michalak, autorka książki „O dobrym jedzeniu”

29.10 – rozmowę z GRZEGORZEM PIĄTKIEM o książce „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” poprowadzi SYLWIA CHUTNIK, która właśnie wyda książkę „Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy w latach 1954-1955”

5.11 – z REMIGIUSZEM GRZELĄ porozmawiamy o jego najnowszej książce „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata”. Przepytywać będzie dziennikarz Paweł T. Felis

12.11 – gorący ekologiczny temat, czyli STANISŁAWA ŁUBIEŃSKIEGO „Książka o śmieciach” w ogniu pytań Bogny Świątkowskiej, szefowej Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana

19.11 – bohaterem spotkania będzie ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI, a pretekstem jego ostatnia książka „Kwestia ceny”

26.11 – warsztaty dla dzieci o Japonii poprowadzi autorka książki „Dzieci z Hamamatsu” KA MOCHI

Ilość miejsc na widowni będzie ograniczona ze względów pandemicznych. Ale wszystkie spotkania będą też transmitowane na Facebooku Kinokawiarni Stacja Falenica. Poprosimy Was o założenie maseczek i utrzymywanie bezpiecznej odległości od siebie.

zdjęcie Marii Strzeleckiej: Kasia Marcinkiewicz

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych