Stacja Książka: spotkanie autorskie z Tomaszem Raczkiem, 4.12 g.18.30

Wszystkich miłośników kina zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie pod hasłem – Stacja Książka.

4 grudnia o godzinie 18.30 w naszym kinie pojawi się znany i uwielbiany krytyk filmowy Tomasz Raczek. Pretekstem do spotkania oraz rozmów o kinie będzie jego książka „Kinopassana. Sztuka oglądania filmów”.

***

Idąc do kina, zakładamy, że wszyscy widzowie, którzy w czasie projekcji znajdą się w sali, obejrzą ten sam film. Że w tym samym stopniu poznają fabułę, szczegóły gry aktorskiej czy zamierzenie reżysera. Tymczasem wcale tak nie jest! Tyle mamy z filmu, ile w nim zauważymy. Ta niewielka książeczka jest opisem mojego pomysłu na to, jak z oglądania filmów – co wszyscy przecież uwielbiamy – uczynić narzędzie, które sprawi, że nasze życie stanie się lepsze, bogatsze, bardziej satysfakcjonujące.

Chcę namówić was do tego, by nie kojarzyć kina tylko z rozrywką lub sztuką, ale dostrzec też ogromne możliwości, jakie daje nam ono w procesie poznawania siebie, a także w czasie pracy nad sobą.

Tomasz Raczek

***

Spotkanie poprowadzi Paweł Łęczuk.

W trakcie imprezy będzie możliwość zakupu książek w naszej księgarni i zdobycia pamiątkowego wpisu od autora.

Zapraszamy serdecznie.

Wstęp wolny.

Patron medialny: RDC

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury MKiDN.