Stacja Książka – spotkania z autorami na Stacji Falenica

08.10.2020

Kinokawiarnia Stacja Falenica to nie tylko kino i kawiarnia. To również świetna księgarnia. Chcemy Wam o tym przypomnieć zapraszając na cykl jesiennych spotkań z autorami książek. Nazwiska wyśmienite – nie tylko bohaterów spotkań, ale również prowadzących. Zapiszcie w kalendarzach:

8.10 g.18.00 – warsztaty dla dzieci wokół swojej książki „Beskid bez kitu” poprowadzi MARIA STRZELECKA

15.10 g.18.00 – spotkanie z MIKOŁAJEM GRYNBERGIEM o książce „Poufne” poprowadzi dziennikarka Anna Sańczuk

22.10 g.18.00 – gościć będziemy MARTĘ DYMEK z jej „Jadłonomią po polsku”; rozmowę poprowadzi Agata Michalak, autorka książki „O dobrym jedzeniu”

29.10 g.18.00- rozmowę z GRZEGORZEM PIĄTKIEM o książce „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” poprowadzi SYLWIA CHUTNIK, która właśnie wyda książkę „Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy w latach 1954-1955” – PRZEŁOŻONE (o nowej dacie będziemy informować poprzez nasze kanały informacyjne: www/FB/IG)

5.11 g. 18.00 – z REMIGIUSZEM GRZELĄ porozmawiamy o jego najnowszej książce „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata”; przepytywać będzie dziennikarz Paweł T. Felis.

12.11 g.18.00 – gorący ekologiczny temat czyli STANISŁAWA ŁUBIEŃSKIEGO „Książka o śmieciach” w ogniu pytań Bogny Świątkowskiej, szefowej Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana

19.11 g. 18.00 – bohaterem spotkania będzie ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI, a pretekstem jego ostatnia książka „Kwestia ceny”. Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś – dziennikarz, autor książki „Z niejednej półki. Wywiady”-PRZEŁOŻONE (o nowej dacie będziemy informować poprzez nasze kanały informacyjne: www/FB/IG)

26.11 g.18.00- warsztaty dla dzieci o Japonii poprowadzi autorka książki „Dzieci z Hamamatsu” KA MOCHI

Ilość miejsc na widowni będzie ograniczona ze względów pandemicznych, ale wszystkie spotkania będą rejestrowane. Poprosimy Was o założenie maseczek i utrzymywanie bezpiecznej odległości od siebie

.Już nie możemy się doczekać! Widzimy się w jedynym takim miejscu na stacji kolejowej.

Za plakat Stacji Książka dziękujemy Dawidowi Ryskiemu 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych