Stacja Książka: warsztaty z Justyną Bednarek

Zapraszamy w sobotę 12 listopada dzieciaki i opiekunów na warsztaty Justyny Bednarek o jej pachnącej jeszcze farbą drukarską najnowszej książce „Nasza niegrzeczna mama” (wyd. Wytwórnia). To kolejne spotkanie w ramach naszego projektu STACJA KSIĄŻKA.

W najnowszej książce Justyny Bednarek poznajemy rodzinę, w której mama potrafi zamienić się w motyla i walczyć z waranami, dzieci kąpią się w Księżycowym Jeziorze, odwiedza ich regularnie pewien niedźwiedź i wszyscy lubią kalarepki faszerowane lodami.

Autorka opowie o tym, skąd wziął się pomysł na książkę (co w tym wypadku nie jest tak oczywiste, bo wszystko zaczęło się od… tatuażu!). Zobaczycie ilustracje z książki, a także inne rysunki Kasi Palus i spróbujemy wspólnie wymyślić, o czym mogłaby być książka, z której pochodzi taki lub inny rysunek. Pomoże to poruszyć temat związków między obrazem a słowem. Kto wie, może dojdziemy do jakichś ważnych, filozoficznych wniosków?

Zapraszamy dzieci 7-10 lat

SOBOTA, 12.11, GODZ. 15:00
Kinokawiarnia Stacja Falenica
ul. Patriotów 44B, dojazd: S1 i 521
wstęp wolny
dajcie nam znać, czy będziecie: agnieszka.kowalska@stacjafalenica.pl

JUSTYNA BEDNAREK
Dziennikarka, tłumaczka oraz autorka bestsellerowych książek dla dzieci. Zanim zajęła się pisarstwem, przez wiele lat pracowała jako redaktorka pism kobiecych. Zadebiutowała w 2014 roku, kiedy to ukazały się jej wierszowane bajki. Od tej chwili kariera autorki zaczęła nabierać tempa. Szczególną popularność zdobyła seria o przygodach skarpetek. Prywatnie Justyna Bednarek jest mamą trojga dzieci, dzięki czemu doskonale wie, w jaki sposób zainteresować literaturą najmłodszych.

Foto: Fiszka Foto

Kinokawiarnia Stacja Falenica
ul. Patriotów 44b
wstęp na spotkania i warsztaty jest wolny
www.stacjafalenica.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego