Stacja Książka: Dominik Szczepański – Tomek Mackiewicz i góry

Wszystkich miłośników podróży i literatury opartej na faktach zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie pod hasłem – Stacja Książka.
 
9 października o godzinie 18.30 odwiedzi nas dziennikarz i podróżnik – Dominik Szczepański, autor znakomicie przyjętej książki „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza”.
 
Po śmierci wybitnego himalaisty, Tomasza Mackiewicza, Dominik Szczepański wyruszył w podróż wiodącą od Działoszyna, gdzie Tomek przeżywał pierwsze przygody, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie. Z charakterystyczną dla siebie uważnością i delikatnością jako pierwszy wysłuchał emocjonujących opowieści tych, którzy dla Tomka znaczyli najwięcej – najbliższej rodziny: Anny Solskiej-Mackiewicz, jego największej miłości, z którą wspólnie wychowywał córkę, i Elisabeth Revol, która przywołała wspomnienia ostatniej wyprawy. Jej szczegóły, a także przebieg brawurowej akcji ratunkowej opisują emocjonująco uczestnicy zdarzeń: Adam Bielecki, Jarosław Botor, Denis Urubko i Piotr Tomala, którzy spod K2 ruszyli, by pomóc Tomkowi i Elisabeth.
 
Dzięki tym spotkaniom Dominik Szczepański stworzył wielowymiarowy portret człowieka, który stał się legendą, choć wcale tego nie pragnął.
 
„Czapkins” to historia o miłości i samotności; uzależnieniu i wyzwoleniu; poszukiwaniu prawdy i walce z własnym ego. A także o niezwykłym marzeniu, które zmieniło życie Mackiewicza i ludzi wokół niego. Ale przede wszystkim to opowieść o wolności, jej pragnieniu i wcielaniu w życie. Wolności, która nigdy nie ogranicza wolności innych; wolności, która jest bardzo blisko związana z poczuciem odpowiedzialności – za partnerów wspinaczkowych, za przyjaciół i bliskich. Wolności do końca.
 
Dzięki uprzejmości Dominika Szczepańskiego i Wydawnictwa Agora, wyświetlimy Wam kilka filmów z wypraw Tomka Mackiewicza i pokażemy mnóstwo zdjęć w trakcie rozmowy.
 
Spotkanie poprowadzi Paweł Łęczuk.
 
W trakcie imprezy będzie możliwość zakupu książek w naszej księgarni i zdobycia pamiątkowego wpisu od autora.
 
Zapraszamy serdecznie.
 
Wstęp wolny.
 
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury MKiDN.
 
Patronat medialny: RDC