STACJA KSIĄŻKA – Anna Król

ANNA KRÓL „KAMIENNY SUFIT. OPOWIEŚĆ O PIERWSZYCH TATERNICZKACH” (wyd. Znak)

Na Mokotowie prowadzi z Pauliną Wilk kawiarnio-księgarnię i niezależne centrum literackie Big Book Café. Współtworzy Big Book Festival i oficynę wydawniczą Wilk&Król. Oprócz tego reżyseruje spektakle teatralne, pisze książki („Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia”, „Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie”) i artykuły. Jest wegetarianką, chce dobrze karmić swoich gości, dlatego sama układa menu Big Book Café. Przyjaźni się ze swoim psem – suczką Miszą.

Niedawno ukazała się jej książka o pierwszych taterniczkach. Nie zdziwiła nas, bo Ania Król sama zajmuje się wspinaczką. W wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” mówiła o swoich bohaterkach: „Były niezwykle odważne, brawurowe. I niestety też, żadna z nich nie była tak naprawdę szczęśliwa. Ale także dobór nazwisk nie był przypadkowy, bo przecież nie opisałam każdej taterniczki tamtych czasów – studiując ich losy, musiałam mieć pewność, że jest w nich coś, co skłania mnie do tego, żeby poznać je bliżej.”

 Spotkania z cyklu Stacja Książka odbywać się będą w każdy czwartek, o godz. 18:30, aż do 16 grudnia. Poprowadzi je autorka cyklu Agnieszka Kowalska. Wstęp na spotkania jest wolny (trzymajcie kciuki, żeby ominęły nas kolejne fale pandemii), obowiązują oczywiście maseczki i zdrowy dystans na widowni. Każde spotkanie będziemy rejestrować i udostępniać na youtubowym kanale Kinokawiarni Stacja Falenica.

Współfinansuje je Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.