Stacja Książka: SIMONA – spotkanie z Anną Kamińską i pokaz filmu

Co roku jesienią spotykamy się na STACJI KSIĄŻKA w Kinokawiarni Stacja Falenica

Chcemy Wam przypomnieć, że Stacja Falenica to nie tylko dwie sale kinowe, kawiarnia i ogródek, ale też znakomita księgarnia.

Gościli już u nas m.in.: Mikołaj Grynberg, Grzegorz Piątek, Sylwia Chutnik, Michał Nogaś, Remigiusz Grzela, Stanisław Łubieński, Agata Romaniuk, Marcin Kostrzyński. W tym roku też mamy dla Was bardzo ciekawy program. Zgodzili się nas odwiedzić m.in.: Agata Tuszyńska, Marcin Wicha, Katarzyna Tubylewicz, Alicja Długołęcka i Justyna Bednarek. Oprawę graficzną Stacji Książka przygotowała Katarzyna Bogucka.

zaczynamy w czwartek 13.10 o godz. 18:30
spotkaniem z ANNĄ KAMIŃSKĄ o jej książce „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” (Wydawnictwo Literackie), wstęp wolny

po spotkaniu, na dużej sali, pokażemy film dokumentalny „Simona” Natalii Korynckiej-Gruz, która przyznała, że inspirowała się książką Anny Kamińskiej.
pokaz filmu o godz. 20:30 (wstęp na spotkanie jest wolny, na film: 19/17 zł)
BILETY kupicie tutaj…

ANNA KAMIŃSKA to reporterka, dziennikarka, autorka bestsellerowych biografii. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”. Autorka książek: Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych (2010) oraz biografii: Haliny Krüger-Syrokomskiej Halina (2019), Wandy Rutkiewicz Wanda (2017) i Simony Kossak Simona (2015). Za tę ostatnią nominowana  do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Laureatka tej nagrody za wydaną w 2017 roku książkę Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej. Nominowana do Bestsellerów Empiku za Wandę – jedną z dwóch najchętniej czytanych biografii 2017 roku. Laureatka Grand Prix XXIV Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady za Halinę.

KOLEJNE SPOTKANIA NA STACJI KSIĄŻKA:
czwartek 20.10, godz. 18:30
Alicja Długołęcka, „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet” (Znak) + pokaz filmu „Powodzenia, Leo Grande” o godz. 20:30 (wstęp na spotkanie jest wolny, na film: 19/17 zł)

sobota 22.10, godz. 15:00
warsztaty dla dzieci z Martą Kopyt i książką „Gdzie dzisiaj śpimy” (DrugaNoga)

czwartek 27.10, godz. 18:30
Katarzyna Tubylewicz, „Szwedzka sztuka kochania. O miłości i seksie na Północy”, „Samotny jak Szwed?” (Wielka Litera)

sobota 5.11, godz. 15:00
warsztaty dla dzieci z Michałem Strzałkowskim i książką „Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata” (Dwie Siostry)

czwartek 10.11, godz. 18:30
Marcin Wicha, „Nic drobniej nie będzie” (Karakter)

sobota 12.11, godz. 15:00
warsztaty dla dzieci z Justyną Bednarek i książką „Nasza niegrzeczna mama” (Wytwórnia)

czwartek 17.11, godz. 18:30
Agata Tuszyńska, „Żongler. Romain Gary” (Wydawnictwo Literackie)

warsztaty dla dzieci w wersji online przygotują też dla nas Agata Królak („Włosy. Książka o tolerancji”, Natuli) oraz Chrostopher Siemieński („Inspektor Parma”, Poradnia K.)

Kinokawiarnia Stacja Falenica
ul. Patriotów 44b
wstęp na spotkania i warsztaty jest wolny
www.stacjafalenica.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego