Stacja Książka: spotkanie z ALICJĄ DŁUGOŁĘCKĄ

Co roku jesienią spotykamy się na STACJI KSIĄŻKA w Kinokawiarni Stacja Falenica

Chcemy Wam przypomnieć, że Stacja Falenica to nie tylko dwie sale kinowe, kawiarnia i ogródek, ale też znakomita księgarnia.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu STACJA KSIĄŻKA
w czwartek, 20 października, o godz. 18:30
z ALICJĄ DŁUGOŁĘCKĄ o jej pachnącym jeszcze farbą drukarską antyprzewodniku dla dojrzałych kobiet „Przypływ” (wyd. Znak)

Kiedy oglądaliśmy u nas film POWODZENIA, LEO GRANDE ze znakomitą rolą Emmy Thompson, od razu przyszedł nam do głowy pomysł spotkania po seansie z naszą stałą bywalczynią, edukatorką seksualną Alicją Długołęcką. A gdy dowiedzieliśmy się, że wydaje właśnie książkę „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet”, wszystko ułożyło się w całość.

Dlatego zapraszamy Was na dyskusję o książce, którą poprowadzi Agnieszka Kowalska, połączoną z pokazem tego filmu (na spotkanie o godz. 18:30 wstęp jest wolny, na seans o godz. 20:30 obowiązują bilety w cenie 19/17 zł)
BILETY NA FILM kupicie tutaj…

Alicja Długołęcka, specjalistka od kobiecej seksualności, wspólnie z bohaterkami swojej książki odkrywa różne oblicza i doświadczenia menopauzy oraz przekonuje, że to kolejny naturalny proces życiowej zmiany i dojrzewania. W refleksyjnych, pogłębionych rozmowach autorka rozprawia się ze stereotypem „starej baby z uderzeniami fal gorąca”, upomina się o dojrzałą kobiecą seksualność i udowadnia, że jeśli masz 50 lat, to jeszcze wiele dobrego przed tobą. Na wywiady do książki dały się namówić: Agnieszka Czapczyńska, Katarzyna Skórzewska, Iwona Demko, Izabela Cisek, Izabela Dziugieł, Agnieszka Graff, Maria Beisert, Magdalena Środa, Ewa Woydyłło, Wirginia Szmyt „DJ Wika”.

ALICJA DŁUGOŁĘCKA – pedagożka i edukatorka seksualna, wykładowczyni na Wydziale Rehabilitacji na warszawskim AWF-ie oraz na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim, autorka m.in. Edukacji seksualnej (wspólnie z Zbigniewem Lwem Starowiczem), Seksu na wysokich obcasach (wspólnie z Pauliną Reiter) czy Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci.

Zdjęcia: Foto Fiszka


czwartek 20.10, godz. 18:30
Alicja Długołęcka, „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet” (Znak)
+ pokaz filmu „Powodzenia, Leo Grande” o godz. 20:30
wstęp na spotkanie jest wolny, na film: 19/17 zł

Kinokawiarnia Stacja Falenica
ul. Patriotów 44b
wstęp na spotkania i warsztaty jest wolny
www.stacjafalenica.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego