Dorota Masłowska w Stacji Falenica

Jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarek gościć będzie na naszej Stacji w sobotę, 7 maja, po pokazie filmu INNI LUDZIE. Dorota Masłowska zdecydowała się też przekazać honorarium za udział w spotkaniu na rzecz naszego Ukraińskiego Klubiku, za co bardzo dziękujemy.

SPOTKANIE TOWARZYSZĄCE FILMOWI „INNI LUDZIE” W REŻYSERII ALEKSANDRY TERPIŃSKIEJ

🔴 SOBOTA, 7 MAJA

🔴 POKAZ FILMU „INNI LUDZIE” O GODZ. 19:30, BILETY: 19 ZŁ kupicie tutaj…

🔴 ROZMOWA Z DOROTĄ MASŁOWSKĄ OD GODZ. 21:30, WSTĘP NA SAMO SPOTKANIE JEST WOLNY

INNI LUDZIE
Powieść Doroty Masłowskiej ukazała się w 2018 roku. W 2019 roku spektakl na jej podstawie wyreżyserował w warszawskim Teatrze Rozmaitości Grzegorz Jarzyna. W marcu 2022 roku wszedł do kin film w reżyserii Aleksandry Terpińskiej.
Doskonale płynie w rytmie bitów Auera, rapowana formuła ani przez chwilę nie razi, tekst też się – niestety – nie zestarzał. Niestety, bo mroczna jest tu Warszawa, „szarych twarzy i wyprzedaży”, a życie w niej nie napawa nadzieją. Świetne kreacje aktorskie stworzyli w filmie: Magdalena Koleśnik, Sonia Bohosiewicz, Beata Kawka, Jacek Beler (nagrodzony za tę rolę w Gdyni), Marek Kalita i Sebastian Fabijański (w roli Jezusa). Pomyślicie: to o innych ludziach, nie o mnie. Czy rzeczywiście nie o nas?

DOROTA MASŁOWSKA
ur. 1983, pisarka, autorka głośnej „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną”, za którą otrzymała Paszport Polityki oraz nagrodzonego Nagrodą Nike „Pawia Królowej”. 
Autorka wystawianych na całym świecie dramatów „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” i „Między nami dobrze jest”, za który dostała Nagrodę MKiDN. 
Laureatka Samuel-Bogumił Linde Preis 2020.
Felietonistka Dwutygodnika i „Tygodnika Powszechnego”, prowadzi audycję w Radiu Newonce.
Mieszka w Warszawie. 
zdjęcie Doroty Masłowskiej – Weronika Ławniczak/Papaya Films