Scena Muzyczna w Stacji:Brass Federacja

Jak wakacje, to zabawa ! A jak dobra energia to i zespół denciaków, czyli BRASS FEDERACJA! Zabierajcie znajomych, rodzinę i bawmy się w rytmach brass!

👉kiedy? 17 lipca
👉o której? g.19.30
wstęp: cegiełka dla artystów

Brass Federacja to rasowy brass-band, czyli zespół dęty, złożony z 2 trąbek, 2 puzonów, barytonu marszowego, suzafonu i perkusji.
Powstał w 2011r. i wzorem amerykańskich brassbandów wykonuje energetyczną i pobudzającą krew w żyłach muzykę. Brassmeni – bo tak o sobie mówią, nie tylko grają, ale także śpiewają, a do kilku numerów mają nawet swoją autorską, oryginalną choreografię!

Maurycy Idzikowski, Marcin Malarz – trąbki;
Andrzej Rękas, Bartek Łupiński – puzony;
Szymon Białorucki – baryton marszowy;
Piotr Wróbel – suzafon;
Maciek Wojcieszuk – perkusja.

https://www.facebook.com/BrassFederacja/

Zespół trąbi przede wszystkim własne kompozycje – np. Blues o Skwarce, co Tłuszczu nie chciała, Tak-Tik, Piosenka o leżeniu – autorem większości kompozycji i założycielem zespołu jest Piotr Wróbel, suzafonista i dęciakomaniak. Ponadto, Brass Federacja, jak każdy szanujący się brass-band, nie stroni też od grania i aranżowania światowych i polskich przebojów muzyki pop (np. Bee Gees, Bobby McFerrin, Quincy Jones, Frank Sinatra etc). Na swojej debiutanckiej płycie „Go Go to be on Time!”
Brass Federacja zawarła swoje największe hity