Salome (1923) z muzyką na żywo Suna Path!

suna path18 maja o 20:00 zapraszamy na pokaz filmu „Salome” z 1923 r. z muzyka na żywo w wykonaniu duetu Waldemara Marka i Mieczysława Plonka. Duet na co dzień mieszka w Szkocji, odwiedzi nas w ramach swoje trasy koncertowej. 
Jak mówią – inspiracją do założenia projektu było tworzenie muzyki do filmów z epoki kina niemego. Suna Path gra muzykę elektroniczna inspirowana głębokimi dźwiękami z gatunków dub techno, deephouse, downtempo, ambient, minimal. 4 kwietnia 2016 wydali w znanej szkockiej wytwórni muzyki elektronicznej BulletDodge swoją debiutancką  płytę Quiz game.

Salomé – (1923) reż Charles Bryant
Salomé (1923), niemy film oparty na biblijnym micie w reżyserii Charlesa Bryant to filmowa adaptacja sztuki Oscara Wilde o tej samej nazwie. Salomé nazywany jest często jednym z pierwszych filmów artystycznych, który został nakręcony w Stanach Zjednoczonych w epoce kina niemego. Staranny dobór kostiumów i rekwizytów, charakteryzacja postaci w połączeniu z niezwykłą dbałością o światło sprawiło, że obraz świetnie oddaje pragnienia i nastroje głównych bohaterów. 
W 2000 roku film ten został wybrany do zachowania w Stanach Zjednoczonych National Film Registry przez Bibliotekę Kongresu Stanów Zjednoczonych jako „kulturowo, historycznie albo estetycznie znaczące”.

Czwartek, 18 maja, godz. 20:00, bilety 20 zł.

suna logo