Romeo i Julia// balet w choreografii Matthew Bourne’a, 2 luty g. 13.15

Zapraszamy na nowy cykl spotkań ze sztuką w Stacji Falenica. Pierwszą odsłoną niedzielnych wydarzeń jest balet ROMEO i JULIA z choreografią Matthew Bourne’a.

?kiedy? 2 luty (niedziela)
?o której? g. 13.15
Bilety: normalny 25zł/ulgowy 20zł

OPIS:
Romeo i Julia w reżyserii Matthew Bourne’a zostało okrzyknięte przez gazetę The Daily Telegraph “najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem tanecznym w 2019 roku”. Ta pełna pasji i współczesna interpretacja szekspirowskiej historii o miłości i konflikcie umiejscowiona jest w niedalekiej przyszłości w “Instytucie w Weronie”. Tam “trudni” młodzi ludzie zostają zamknięci przez społeczeństwo, które próbuje stłamsić ich ducha młodości, oraz indywidualność. Młodzi kochankowie musza podążyć jednak za głosem swojego serca i zaryzykować wszystko, aby być razem. Ponadczasowa historia zakazanej miłości, tłumionych emocji, oraz młodzieńczych odkryć, została sfilmowana na potrzeby kina na deskach Sadler’s Wells w Londynie.

MATTHEW BOURNE to wybitny angielski choreograf , laureat wielu nagród w dziedzinie tańca i musicali. Jest właścicielem tytułu : Najlepsza Reżyseria Musicalowa oraz Najlepszy Choreograf w Wielkiej Brytanii, pięciokrotny zdobywca nagrody Oliviera (uznawanej za najbardziej znaczące brytyjskie wyróżnienie teatralne, jest odpowiednikiem broadwayowskiej Tony Award), jedynym brytyjskim reżyserem z nagrodą Tony Award. Mówi się , że jest artystą najbardziej czującym publiczność. Odznaczony przez Królową za zasługi na rzecz wsparcia i promocji tańca. Bourne jest także uznanym tancerzem . Jego współczesne, nowoczesne interpretacje klasycznych baletów wprost olśniewają swym rozmachem i nowatorstwem:

Zwiastun: vimeo.com/376920879