Rodzinny Poranek Filmowy (8, 9)

W sobotnie poranki, o godz. 11:00 zapraszamy Was wraz z maluchami w wieku 3-7 lat do wspólnego oglądania polskich animacji.

Po seansie zaś twórcze warsztaty inspirowane obejrzanymi historiami poprowadzi nasza animatorka Pani Kasia.

—> 11 maja obejrzymy odcinki serii Bajki i baśnie polskie: Szewczyk Dratewka, Lodowa góra, Żywa woda.

—> LINK DO BILETÓW


—> 18 maja obejrzymy odcinki serii Bajki i baśnie polskie: O Bartku doktorze, Szklana góra, Dar skarbnika

—> LINK DO BILETÓW


Seria filmów animowanych dla dzieci, zrealizowana na zamówienie Programu 1 Telewizji Polskiej S.A.

Otwarta, autorska formuła serialu, pozwala na twórczą i atrakcyjną dla współczesnego dziecka interpretację filmową baśni, bajek i legend Polskich. Każdy z odcinków serii, zrealizowany jest w innej stylistyce i innej estetyce. Tradycja i współczesność przeplatają się, dzięki temu dziecko otrzymuje do wyboru taką propozycję animacji, która pozostając wierna oryginałom literackim w warstwie fabularnej, jednocześnie zaprasza dziecko do poznania różnych konwencji filmowych opowieści.

Filmy z serii I i II „Baśnie i Bajki Polskie” zdobyły do tej pory 39 nagród i wyróżnień na festiwalach międzynarodowych i krajowych, w tym tak prestiżowe nagrody jak: Złota Panda dla filmu „Krawiec Niteczka” /2007/, Nagrodę Specjalną „Remi” Jury dla filmu „O królewnie zaklętej w żabę” /2007/, Bronze Cairo dla filmu „Krawiec Niteczka” /2007/, Platynowe „Remi” dla filmu „Dwanaście miesięcy” /2006/, Bronze Cairo dla filmu „O królewnie zaklętej w żabę” /2006/ czy Światowy Złoty Medal dla filmu „Lodowa Góra” /2005/