Róbmy filmy! 2. edycja – rekrutacja

25.07.2020

Fundacja otoKultura.org i Kinokawiarnia Stacja Falenica zapraszają do wzięcia udziału w drugiej edycji warsztatów filmowych dla młodzieży „Róbmy filmy!”.

„Róbmy filmy!” to warsztaty z teorii i realizacji filmowej, w których młodzież uczestniczy w zajęciach z profesjonalnymi filmowcami, a następnie – pod ich okiem – realizuje własne reportaże filmowe.

Warsztaty odbędą się w dniach 17-28.08. Będą składały się z dwóch etapów.

W pierwszym – teoretycznym – uczestnicy wezmą udział w wykładach oraz ćwiczeniach z podstawowych elementów filmowego rzemiosła, takich jak montaż, scenariusz, zdjęcia, udźwiękowienie.

Zajęcia poprowadzą zawodowi filmowcy. Pod ich opieką odbędzie się również drugi etap warsztatów.

W drugim etapie młodzi filmowcy zostaną podzieleni na trzy zespoły. Zadaniem każdego z zespołów będzie stworzenie krótkometrażowego filmu dokumentalnego (reportażu) opowiadającego o bohaterze, miejscu lub wydarzeniu związanym z dzielnicą Wawer. Będzie to intensywny czas pracy – zarówno dla uczestników, jak i dla opiekunów – w którym pracować będziemy codziennie przez minimum sześć godzin.

Filmy zrealizowane w trakcie warsztatów zostaną wyświetlone w kinie Stacja Falenica.

Warsztaty skierowane są do młodzieży w wieku 12-16 lat

Rozmowy rekrutacyjne odbędą się online 25.07 od godz. 12.00.

W celu umówienia się na rozmowę rekrutacyjną i w każdej innej sprawie prosimy o kontakt:
537 579 379 – Natalia Nowakowska

Projekt finansowany ze środków Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy.

****

Filmy zrealizowane podczas poprzedniej edycji warsztatów można obejrzeć na YT:

ŚWIDERMAJER MOVIE – opowiada o nadświdrzańskiej architekturze letniskowej, czyli popularnych świdermajerach. Bohaterowie – architekci, historycy oraz mieszkańcy linii otwockiej – przybliżają kontekst historyczny powstania obiketów, ich zmieniające się na przestrzeni lat przeznaczenia, a także architekturę współczesną, inspirującą się dawnym świdermajerem.

KINO SZPAK – okno na świat – reportaż o dawnym, falenickim kinie Szpak, mieszczącym się w budynku między strażą pożarną a bocznicą kolejową. Dzięki wspomnieniom mieszkańców Falenicy oraz lokalnych historyków, udaje się stworzyć opis miejsca integrującego lokalną społeczność i dającego jej tytułowe „okno na świat”.

CHŁOPAKI Z FALENICY – opowiada o klubie piłkarskim Hutnik Falenica, który istniał w latach 1945-2010, wychowując pokolenia falenickiej młodzieży. W 2010 roku, w wyniku przejęcia gruntów, klub stracił boisko i – wkrótce po tym – przestał istnieć. Dziś, miejsce dawnego boiska, zajmuje parking samochodowy, a Falenica została bez klubu.