Dzień Kina Polskiego / SŁOŃ przedpremierowo

SŁOŃ Kamila Krawczyńskiego zdobył na festiwalu w Gdyni Złote Lwy w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych. Do kin wchodzi 18 listopada, ale mamy dla Was specjalny, przedpremierowy pokaz z okazji Dnia Kina Polskiego.

11 LISTOPADA
o godz. 17:30

BILETY >>>

To czuły film, queerowy romans, który mocno przytula i przepełnia nadzieją. Jeden z najpiękniejszych debiutów tego roku.

Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.

W rolach głównych oglądamy Jana Hrynkiewicza i Pawła Tomaszewskiego, autorem znakomitych zdjęć jest Jakub Sztuk.

DZIEŃ KINA POLSKIEGO

Każdego roku z okazji Święta Niepodległości kina studyjne przygotowują specjalną ofertę filmową i polecają widzom wyjątkowy projekt z filmem polskim pod hasłem: Dzień Kina Polskiego. Również w tym roku, 11 listopada Stowarzyszenie Kin Studyjnych we współpracy z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zaprasza do świętowania Dnia Kina Polskiego z najlepszymi filmami tegorocznej 47. edycji festiwalu.

Ideą projektu jest promocja dobrego kina polskiego, które mówi ciekawie i zajmująco, zwłaszcza w tym szczególnym dniu, i jak najszersze zaprezentowanie w kinach studyjnych propozycji programowej złożonej z tytułów nagrodzonych na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

My przedpremierowo pokażemy również filmy ŚUBUK i PRZYTUL MNIE. POSZUKIWACZE MIODU. Jakie jeszcze polskie filmy zobaczycie tego dnia? >>>

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Współorganizacja: Aurora Films, Galapagos Films, Gutek Film, Kino Świat, M2 Films, Next Film, Tonagriro Realeasing
Partnerzy: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej