Poniedziałek z dokumentem w Stacji

Zapraszamy 2 marca razem z dystrybutorem Mayfly na poniedziałek z wyjątkowymi dokumentacji w Stacji:

?12.00 NASZA MAŁA POLSKA, reż. Matěj Bobřík
Co roku kilkanaścioro młodych Japończyków rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Zagranicznych. Jednym z obowiązkowych zadań studentów drugiego roku jest wystawienie sztuki teatralnej w języku polskim.

?16.15 MARIANNE I LEONARD. SŁOWA MIŁOŚCI, reż. Nick Broomfield
Leonard i Marianne poznali się w 1960 roku na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, w miejscu do którego zjeżdżali artyści z
całego świata. Tutaj młody Cohen zmagał się z marzeniami o zostaniu pisarzem, a Marianne próbowała dojść do siebie po nieudanym małżeństwie. Dokument pokazuje początki ich związku oraz to jak zmieniła się ich miłość, gdy Cohen odniósł muzyczny sukces.

?18.45 MAKSYMIUK. KONCERT NA DWOJE, reż. Tomasz Drozdowicz
Filmowy portret artysty bezkompromisowego w miłości do muzyki. Jerzy Maksymiuk, znany jako wybitny dyrygent i szef najlepszych europejskich orkiestr, we własnych oczach: kompozytor, zdecydowanie niedoceniony w tej roli.

?20.15 OSTATNIA GÓRA, reż. Dariusz Załuski
Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugą górę świata. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach kolejne zespoły przygotowują drogę rozwieszając liny i docierają do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat.

bilety na każdy z seansów: 14 zł
https://ksf.systembiletowy.pl/system_portal.php