Pokaz specjalny CHASING TRANE: HISTORIA JOHNA COLTRANE’A w rocznicę urodzin, 23.09 g. 20.30

Kinokawiarnia Stacja Falenica, Musicine, JazzPRESS i Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ zapraszają na pokaz specjalny dokumentu CHASING TRANE: historia Johna Coltrane’a w rocznicę urodzin muzyka w ramach cyklu KINO.JAZZ.

„CHASING TRANE: Historia Johna Coltrane’a” reż. John Scheinfield.

Dokument będzie pokazany tylko i wyłącznie 23 września w ramach specjalnych obchodów urodzin Coltrane’a w 15 kinach w Polsce!

Kiedy? 23 września
O której? 20:30
Bilety: 19/21 zł uwaga:nie obowiązują żadne zniżki
Możliwość telefonicznej rezerwacji. WAŻNE: rezerwacja przepada 48h przed godziną seansu!
Ilość miejsc ograniczona!

O FILMIE:
” Chasing Trane” to fiilm dla każdego, kto docenia moc muzyki jako siły przekazu, inspiracji i wielkich zmian. Wybierzecie się w niesamowitą podróż wraz z duchowym wojownikiem , który odnalazł siebie, odnalazł Boga i w konsekwencji stworzył niezwykły zbiór prac, które przekraczają wszelkie bariery zasad, religii, granic, rasy i czasów w których żył. Nawet Ci, którzy są już zaznajomieni z twórczością Coltrane’a , zobaczą tego fascynującego i genialnego artystę na nowo. Ten ekscytujący dokument otworzy Wam wiele drzwi. To historia demonów i ciemności , wytrwałości i odkupienia. Coltrane was oczaruje a jego muzyka omami i wzruszy do cna.

John Coltrane ( 23.09.1926 – 17.07.1967) jest postacią ikoniczną, która zainspirowała wiele pokoleń muzyków. Jego muzyka jest wciąż odkrywcza i wskazuje drogę dla własnych poszukiwań. To nie tylko saksofon – to jego myślenie o muzyce i jej miejscu w nowoczesnej historii świata – to cała filozofia. Jego postać miała tak wielki wpływ na wielu ludzi na całym świecie, ze powstał nawet kościół jego imienia. Afrykański Kościół Świętego Johna Will-I-Am’a Coltrane’a.

ZAPRASZAMY!