Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza//pokaz specjalny na otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio

 dniu otwarcia tegorcznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio zapraszamy na pokaz specjalny dokumentu PO ZŁOTO. HISTORIA WŁADYSŁAWA KOZAKIEWICZA
w reżyserii Ksawerego Szczepanika

kiedy? 23 lipca
o której? 18:30

bilety: http://ksf.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html…

O filmie:
Historia życia legendarnego polskiego tyczkarza – Władysława Kozakiewicza.
Na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie ’80, Kozakiewicz na oczach milionów telewidzów toczy pasjonujący pojedynek z reprezentantem ZSRR. W finale zdobywa złoto i pobija rekord świata, ale wyprowadzony z równowagi przez sowiecką publiczność pokazuje jej niesportowy, obraźliwy gest. „Wał” zostaje uznany za prowokację polityczną i życie naszego lekkoatlety z dnia na dzień odmienia się. W zdominowanej przez Związek Radziecki Polsce Kozakiewicz staje się… bohaterem narodowym, zyskuje ogromną popularność i wpływy. Kiedy jednak przychodzi kryzys formy, zasłużonego tyczkarza dopadają wierni wobec komunistycznego reżimu działacze sportowi. Czy kochającemu ponad wszystko tyczkę skoczkowi uda się jeszcze wrócić na szczyt?
Twórcy filmu dotarli do unikatowych materiałów archiwalnych, polskich i zagranicznych, by w porywający sposób opowiedzieć o spektakularnej karierze sportowej, za którą kryją się nie tylko chwile tryumfu, ale też łzy, gorycz i rozczarowania.