Pies i robot | pokazy przedpremierowe

Zapraszamy serdecznie na dwa pokazy przedpremierowe nagradzanej animacji PIES I ROBOT w reż. Pablo Bergera.

13.01 – godz. 11:00 >>> BILETY<<<

14.01 – godz. 15:30 >>> BILETY <<<

Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork.

Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.
Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.
Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.
Jak się skończy ta przygoda?

NAGRODY I FESTIWALE
• MFF w Cannes – Oficjalna Selekcja – Pokazy Specjalne
• MFF w Toronto – Oficjalna Selekcja – Centrepiece Section
• Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANNECY – Grand Prix Contrechamp
• OCTOPUS Film Festival – zwycięzca Konkursu Głównego
• MFF w Sitges – Nagroda Publiczności
• Młode Horyzonty – Nagroda Jury Festiwalu Młodych Horyzontów w Konkursie filmowych odkryć

DEKALOG REŻYSERA

PIES I ROBOT to studium przyjaźni.
Mówi o jej znaczeniu i kruchości. Opowiada o mijającym czasie, stracie, ale także o ich przezwyciężaniu. Dlaczego ciągle wystawiamy na szwank nasze wzajemne relacje?

PIES I ROBOT to film animowany.
Kręcąc „Psa i Robota”, chciałem zbadać nieskończone narracyjne możliwości kina animowanego. Jest to medium, gdzie wszystko jest możliwe i nie ma żadnych ograniczeń formalnych.

PIES I ROBOT to podróż sensoryczna.
To historia opowiedziana obrazami, dźwiękami i muzyką. Pozwala nam śnić na jawie i towarzyszyć Psu i Robotowi w ich przygodach i kłopotach. To doświadczenie, które trzeba poczuć.

PIES I ROBOT to nasza interpretacja graficznego świata Sary Varon.
Varon to jedna z najlepiej znanych ilustratorek z USA. Antropomorficzny świat zwierząt zachowujących się jak ludzie i mieszkających w Nowym Jorku jest stałym elementem wszystkich jej książek. Opowiadane przez nią historie, jej rozpoznawalny styl oraz ekspresyjne wykorzystanie kolorów sprawiają, że jest wyjątkową artystką graficzną.

PIES I ROBOT to mój list miłosny do Nowego Jorku.
Widzowie przeniosą się w czasie do Nowego Jorku z lat osiemdziesiątych, do malutkiego mieszkania na East Village, będą jeździć metrem do Chinatown, jeść hot dogi od ulicznych sprzedawców z Piątej Alei i pójdą na łyżwy do Central Parku… „Pies i Robot” to mój hołd dla Nowego Jorku – miasta, które przygarnęło mnie na dziesięć lat i w którym zostałem filmowcem.
PIES I ROBOT to kolejny zwrot w mojej filmografii.
Moim celem jako scenarzysty i reżysera jest zaskakiwać widza. Staram się, aby każdy z moich filmów był podróżą w nieznane. Takie były „Torremolinos 73”, „Śnieżka” oraz „Abrakadabra”. Teraz kolej na „Psa i Robota”

PIES I ROBOT to musical.
Od pierwszego aż do ostatniego kadru w filmie obecna jest muzyka, dając głos postaciom oraz wzmacniając emocje. Soundtrack zawiera oryginalną muzykę Alfonsa de Vilallongi oraz znane przeboje takie jak legendarny utwór „September” w wykonaniu Earth, Wind & Fire czy też hit lat osiemdziesiątych „Let’s Go” w wykonaniu The Feelies.

PIES I ROBOT to film dla widzów w każdym wieku.
Kieruję ten film do wszystkich widzów, tych najmłodszych i tych starszych, pochodzących z różnych stron świata. Opowiadam im historię przepełnioną fantazją, a równocześnie bardzo realistyczną. Dla każdego ten film jest o czymś innym.

PIES I ROBOT to hiszpańsko-francuska koprodukcja skierowana do międzynarodowej publiczności.
Aby zrealizować ten projekt, połączyliśmy nasze artystyczne i ekonomiczne siły z Francuzami.
„Pies i Robot” miał światową premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes, a następnie wziął udział w Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku moich wcześniejszych filmów, „Pies i Robot” będzie pokazywany na całym świecie.

PIES I ROBOT jest filmem przepełnionym emocjami.
To fantastyczna opowieść, gdzie jedno spojrzenie może stanowić o kluczowej akcji. Emocje rodzą się z „ludzkich” i szczerych zachowań naszych bohaterów, którzy mierzą się z  przeciwnościami.

Do zobaczenia w kinie!