O nieskończoności//pokaz specjalny na Mojeekino.pl

Zapraszamy na POKAZ PRZEDPREMIEROWY w naszej wirtualnej sali na platformie MOJEeKINO.PL


Roy Andersson znany z głośnego filmu „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu” wraca z kolejnym filmem, i w charakterystyczny dla siebie sposób snuje refleksję nad ludzkim życiem. Nad jego pięknem, okrucieństwem, blaskiem i banałem. Wykorzystuje do tego narzędzia, które tak dobrze są znane z jego poprzednich filmów – surrealizm, melancholię, humor, nonsens, pozostając w tym – co ważne – niezmiennie oryginalny.
Przez serię starannie zakomponowanych krótkich epizodów, z których zbudowany jest film, przeprowadza nas łagodny głos Narratorki, inspirowanej postacią Szeherezady z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Tym sposobem poznajemy przechodzącego kryzys wiary księdza, parę kochanków unoszących się nad miastem w rytm nastrojowej muzyki, tańczące na ulicy młode dziewczyny czy mężczyznę drżącego o swoje oszczędności. Na pozór nie łączy ich nic, ale czy aby na pewno?


Pokaz filmu odbędzie się 20 grudnia, start o godzinie 20:00. Sprzedaż biletów ruszy w dniu pokazu o 18:00. Więcej szczegółów na stronie platformy MOJEeKINO.PL. Pamiętajcie aby koniecznie wybrać z listy kin, Stację Falenica. Tym samym wspieracie nasze kino:)