NoVela: Letnia Scena Muzyczna

Zapraszamy na koncert zespołu NoVela w cyklu Letnia Scena Muzyczna w #OgródekLetniStacja

?kiedy? 23 lipca
?o której? g.19.30
wstęp: zrzutka na miejscu dla artystów

Zespół powstał w 2019 roku z inicjatywy Dominiki Dmowskiej (wokal, teksty) i Jana Niedzielskiego (gitara, kompozycje). Po skompletowaniu reszty składu, muzycy rozpoczęli pracę nad debiutancką płytą. Materiał, składający się z 10 piosenek, zarejestrowano wiosną 2020 roku w studiu Serakos w Warszawie pod okiem Roberta i Magdy Srzednickich.

Muzyka, którą tworzy NoVela to połączenie popu, rocka i funku podszytego duchem lat 80tych, przy współczesnej aranżacji i brzmieniu. W jednym z utworów pojawia się także mocny akcent bluesowy.
Do nagrania partii klawiszowych muzycy zaprosili Piotra Kolanowskiego z zespołu Rezerwat, który będzie również towarzyszył NoVeli na koncertach.
Proces tworzenia płyty poparty był wcześniejszą edukacją muzyczną, oraz bogatym doświadczeniem poszczególnych członków zespołu. W obyciu scenicznym pomogło zagranie licznych samodzielnych tras i koncertów w kraju, począwszy od roku 2009, w ramach takich zespołów jak Votum i Dianoya, oraz supportowych, m.in. przed Iron Butterfly, Terry Bozzio&Stickman. Muzykom nie są też obce występy i trasy zagraniczne w ramach wyżej wymienionych projektów, zarówno jako samodzielne zespoły, jak i supporty (np. dwie duże trasy europejskie przed zespołem Riverside w latach 2013- 2016).SKŁAD ZESPOŁU NOVELA:
Dominika Dmowska – wokal
Jan Niedzielski – gitara
Bartosz Turkowski – bas
Dawid Artyszuk – perkusja
Daniel Szulc – gitara

MUZYCY KONCERTOWI:
Joanna Pawlik – chórki