Nieznana historia buddyzmu – projekcja filmu o Hannah Nydahl

Zapraszamy na projekcje filmu dokumentalnego
„HANNAH. NIEZNANA HISTORIA BUDDYZMU” 
połączoną z wykładem wprowadzającym Miry Boboli – serdecznej przyjaciółki głównej bohaterki.

KIEDY?
20 kwietnia o godzinie 20.00 (piątek)

GDZIE?
Kinokawiarnia Stacja Falenica – stacjafalenica.pl

O FILMIE
Hannah. Nieznana historia buddyzmu – film dokumentalny Marty György Kessler i Adama Penny’ego (współreżyserzy i producenci), jest zapisem relacji Hannah Nydahl, opisującej historię sprowadzenia buddyzmu tybetańskiego na zachód. „Hannah” opowiada historię niesamowitej i wyjątkowej osoby. Kobiety, która stała się przykładem w czasach, gdy rola kobiet przechodziła transformacje.

Dokumentuje on również unikalne czasy, kiedy buddyzm tybetański dotarł na Zachód pięćdziesiąt lat temu, wyłaniając się z idealizmu lat 60. W tamtych czasach ludzie badali swoje umysły przy pomocy narkotyków i zdali sobie sprawę, że nie są one ostateczną odpowiedzią. Kiedy grupka hipisów spotkała uchodźców tybetańskich w Indiach odkryła, że stosowane przez Tybetańczyków buddyjskie metody pozwalają na przekroczenie kolejnych granic umysłu, na odkrywanie nowych horyzontów, których poszukiwali.

Film zdobył wiele nagród, został zmontowany przez Simona Barkera, laureata Emmy oraz Sundance Grand Jury Prize.
Był dotychczas pokazywany na The Film Maker’s Festival, London 2016 (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Vancouver International Film Festival 2015, DocsDF Mexico 2015, Indian Cine Film Festival (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Mumbai 2015 oraz w trakcie ARPA w Los Angeles, w 2014 r., gdzie wyświetlono go w słynnym Teatrze Egipskim, i gdzie otrzymał NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI ZA NAJLEPSZY FILM DOKUMENTALNY.

WIĘCEJ O PRELEGENTCE
Mira Bobolii- Na prośbę Lamy Ole Nydahla naucza buddyzmu Diamentowej Drogi, praktykuje od 30 lat. Od początku lat 90. pracuje na rzecz ośrodka w Warszawie i rozwoju buddyzmu w całym kraju. Prywatnie przyjaciółka głównej bohaterki filmu.

BILETY 15 zł
—-Wkrótce ruszy przedsprzedaż na stronie Kinokawiarnii Stacja Falenica!–