NASZE MIEJSCE NA ZIEMI/pokaz filmu i rozmowa o permakulturze, 1 marca g.15.15

Zapraszamy na pokaz dokumentu NASZE MIEJSCE NA ZIEMI, a po nim na spotkanie z reprezentantami Fundacji „Z Ławki Rezerwowych”, którzy opowiedzą nam uprawianiu ogródków według zasad permakultury.

👉kiedy? 1 marca
👉o której? g. 15.15
bilety: 23zł normalny/21zł ulgowy

O FUNDACJI ” Z ŁAWKI REZERWOWYCH:

„Mamy na imię Marcin, Tomek, Paulina i kilka innych osób pomagających fundacji.

Marcin założyciel fundacji, pasjonat piłki nożnej i trener piłki nożnej. Tomek pasjonat permakultury i z wykształcenia architekt krajobrazu oraz Paulina współzałożycielka fundacji. Od kilku lat dodatkowo jesteśmy świadomi problemu nadmiernej konsumpcji. Ja Tomek mieszkałem 8 lat w Norwegi, a kilka miesięcy temu wróciłem do Polski, aby pomóc fundacji w budowaniu pierwszego ogrodu permakultury dla młodzieży z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 8 „Radość” w Warszawie.

Poprzez ogrody permakultury i zachęcanie dzieci do uprawiania sportu na świeżym powietrzu chcemy rewitalizować i resocjalizować ośrodki socjoterapii i wychowawcze dla trudnej młodzieży oraz domy dziecka. Poza tym chcemy budować ogrody permakultury w domach starców, więzieniach, szpitalach i innych placówkach na terenie całej Polski i nie tylko Polski.

Uprawa warzyw, owoców i ziół w ogrodzie permakultury polega na całkowitym poszanowaniu praw natury, jest to uprawa w zgodzie z nią a nie przeciw niej.”

OPIS FILMU:
Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii.

Zwiastun: https://youtu.be/wCrStEauhw0

See Less