Młodzieżowy Klub Filmowy rusza 17 października!

17.10.2019

Ahoj, młodzieży!

Zapraszamy Was na 3 godziny z filmem, w trakcie których będziemy oglądać, omawiać oraz poznawać tajniki realizacji filmów wybranych specjalnie dla Was. Będą to zarówno dzieła należące do kanonu światowej filmografii, jak i nowości, które znajdują się w repertuarze Kinokawiarni Stacja Falenica. Dzięki teoretyczno-praktycznemu charakterowi zajęć, zaznajomicie się nie tylko z niesamowitą historią kina – zgłębicie także podstawy warsztatu filmowca. Spotkania będą odbywały się w czwartki, co drugi tydzień, o godzinie 17.

Wstęp: 15 zł

Startujemy 17 października

Więcej informacji:

Natalia Kozik

tel.: 537 579 379

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Partnerzy projekta: Fundacja otokultura.org

Młodzieżowy Klub Filmowy

Podczas pierwszego spotkania naszego MKF-u, przeniesiemy się w czasie do prapoczątków kina – czyli o wiele dalej niż 124 lata dzielące nas od wynalezienia kinematografu. Dowiemy się, co doprowadziło do powstania kina – i odwiedzimy Hollywood początków ubiegłego stulecia i poznamy fascynujący świat kina niemego!

Obejrzymy i omówimy: filmy braci Lumiere – wynalazców kinematografu i pierwszych reżyserów kina – oraz fragmenty filmów dających początek takim gatunkom jak: horror, western, komedia, czy science-fiction. Część teoretyczną zwieńczy pokaz filmu – niespodzianki: jednego z arcydzieł niemej epoki kina. Po seansie – dyskusja, a po niej praktyczna część warsztatów.

Zapraszamy!