MAŁPOLUDY | Letnia Scena Muzyczna

W piątek, 12 lipca o godz. 19:30 ponownie na naszej scenie w ogródku wystąpią MAŁPOLUDY!

Historia grupy rozpoczyna się w lutym Anno Domini 2015 w Szczecinku, kiedy to trzech człekokształtnych z rodzimej osady postanawia udowodnić ludzkości, że pośród wszechobecnego dudnienia popu, metalu oraz disco polo, drzemie w nas coś więcej.

Tym czymś była iskierka soczystego Rock’n’Roll’a, uniesienie melodiami i rytmem funka oraz szczypta punkowej energii. Mocnym postanowieniem chęci zmiany stanu rzeczy, powołali do życia MAŁPOLUDY.

Ku uciesze lokalnych plemion, swoją działalność rozpostarli z czasem na szerokie lądy, krzesząc swoje idee w post korporacyjnej Warszawie. Przez lata małpich figli obdarowali swoich fanów niezliczoną ilością koncertów, pokazując się na scenie z takimi ikonami jak „Waglewski, Fisz, Emade” czy Marek Piekarczyk.

Docenieni na festiwalach, idą zawsze własną ścieżką, często krętą i pod prąd, pokazując, że można jeszcze zatracić duszę w sztuce i kulturze, czerpiąc z tego nieograniczone pokłady radości. Efektem ich starań jest nie do końca poważna – lub raczej niepoważna – płyta „Miejski Luz”, wydana w 2017 roku oraz klipy do dwóch – jakże refleksyjnych – utworów „Pol-Ska” oraz „Dzwonię Powiedzieć Ci Że Tonę”.

Jak to w życiu bywa, każda małpka miewa własne pomysły na życie, dlatego też skład stada kilka razy się zmieniał. Powracając z pandemicznej otchłani niemocy i stagnacji koncertowej, Małpoludy wracają w następującym składzie:

Łukasz „Dżapan” Stecki – wyśpiewywanie magii i czarowanie strun

Radek „Rabiej” Ulej – ciepłe dźwięki grubych strun gitary basowej, powodującej mimowolne poruszanie biodrami

Mikołaj „Miki” Kisielewski – iskry gitary z hipnotyzującą funkową rytmiką

Darek „Szaman” Maciągowski – plemienne rytmy tomów oraz bębnów, przywołujące deszcz i gromy z jasnego nieba

FB : https://www.facebook.com/malpoludy/

YT : https://www.youtube.com/@malpoludy

Do zobaczenia!

WSTĘP: ZRZUTKA DO KAPELUSZA!