LUNANA przedpremierowo

Pierwsza oscarowa nominacja dla Bhutanu dla niektórych z Was będzie wystarczającą rekomendacją, by wraz z twórcami filmu zajrzeć do Lunany, małej wioski położonej w północnej części kraju. Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA

w sobotę, 7 stycznia, o godz. 19:00
BILETY >>>


Do Lunany trafia Ugyen, młody nauczyciel, który marzy o karierze piosenkarza i emigracji do Australii. Zanim jednak będzie mógł wyjechać, musi odpracować jeszcze jeden rok (do czego zmusza go rządowy kontrakt).

Nie spodziewał się jednak, że trafi – niemal dosłownie – na koniec świata. Lunanę od ostatniego przystanku na trasie autobusu dzieli siedmiodniowa piesza wędrówka. Ugyen od samego początku jest więc niechętny pracy z grupką lokalnych dzieci, ale szybko przekona się, że stracił wielkomiejskie atrakcje na rzecz czegoś znacznie bardziej istotnego.

Historia, którą niby dobrze znamy, w oszałamiających realiach himalajskiej wioski zmienia się w filozoficzną przypowieść o mądrości, cierpliwości i dokonywaniu życiowych wyborów. 

Film zdobył wiele nagród, m.in. dla najlepszego filmu na festiwalu w Innsbrucku, czy Nagrodę Publiczności w Palm Springs.