Łączymy pokolenia – warsztaty programowania dla dzieci, 25.01, g.11.00

25.01.2020

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zapraszamy razem z Urzędem Komunikacji Elektronicznej UKE na bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i opiekunów.
Zapraszamy do wspólnej twórczej zabawy!

kiedy? 25 stycznia (sobota)
o której? g. 11.00

Łączymy pokolenia to warsztaty kodowania, na których łączymy młodość z dojrzałością. Pokazujemy, że świat cyfrowy i nowoczesne technologie są dla wszystkich, niezależnie od wieku. Zapraszamy do udziału całe rodziny – od dzieci do seniorów. Młodsi uczestnicy przybliżą świat technologii seniorom, a starsi – będą służyć wiedzą i radą przy rozwiązywaniu zadań. Będziemy kodować z wykorzystaniem innowacyjnej gry hybrydowej Scottie Go! – połączenia klocków z aplikacją mobilną.

Statek kosmiczny głównego bohatera gry uległ wypadkowi. Pomóż Scottiemu odnaleźć wszystkie porozrzucane po Ziemi elementy statku, aby kosmita mógł wrócić do domu! Od Twoich decyzji zależy to, jak potoczy się historia naszego bohatera. W trakcie zajęć gracze układają z klocków instrukcje, które następnie skanują za pomocą tabletu. Po wysłaniu zdjęcia do aplikacji, ta przekształca ułożone przez graczy programy na ruch i zachowanie Scottiego. Gracze w czasie rzeczywistym mogą się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

Wstęp wolny.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną tel. 530 882 809 lub w kasie kina.