Koncerty w ogródku Stacji: Świdermajer Orkiestra

4 sierpnia, o godz. 19:30 zapraszamy Was na kolejny koncert w naszym ogrodzie.
Tym razem zagrają nasi dobrzy znajomi, czyli zespół ŚWIDERMAJER ORKIESTRA.


Z czeluści sosnowego lasu, z bujnych wrzosowisk i z porywistej delty Świdra rozlała się muzyka Świdermajer Orkiestry.
Nieco folku, nieco rocka, z bluesowym podtekstem i niebanalnym tekstem. Taka jest muzyka Świdermajer Orkiestry. Meandruje poprzez lokalne historie, prowincjonalne klimaty, aż po dobrze nam znane codzienne historie.
W swojej 10-letniej historii zespół przemierzył różne tematy i różne instrumentarium, lecz dalej płynie swoim niepowtarzalnym nurtem. Nurtem pozytywnych emocji, dobrej zabawy, a czasem też refleksji. Klimatyczne koncerty, pełne dobrej energii i fantastycznej atmosfery.
To właśnie Świdermajer Orkiestra!


Zresztą… Sami zobaczycie!
Zespół ma na swoim koncie dwa albumy i koncepcyjne single. Zagrał dziesiątki koncertów (m.in. koncert podczas Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym). Jest także stałym gościem Festiwalu Świdermajer, odbywającego się corocznie na linii otwockiej. Zarówno na nagraniach, jak i gościnnie na koncertach, współpracował z wieloma cenionymi muzykami, takimi jak: Bolek Błaszczyk z Grupy MoCarta, Piotr Rychlec z Zakopower, czy Ewelina Flinta. A jeden z nich, Radek Zagajewski, po występach w roli gościa, wszedł do zespołu na stałe.
Świdermajer Orkiestra ma w swoim dorobku rozgrzewanie publiczności przed koncertami takich gwiazd jak Ewelina Flinta, Mela Koteluk, czy Skubas. A rozgrzać to oni potrafią!


Skład zespołu:
Marcin Michalczyk – gitara, śpiew
Radek Zagajewski– gitara, organy
Bartek Sędek – perkusja
Piotrek Kostrzewa – bas
W 2015 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę. Koncept album, na którego złożyło się 11 piosenek tekstowo osadzonych w klimacie rodzimego Otwocku.
W 2017 r. ukazał się drugi album pt. „Prowincja”. Na płycie wystąpili znakomici goście jak Bolek Błaszczyk z Grupy Mocarta czy Piotr Rychlec z Zakopowera. Utwory takie jak „Zapach Prowincji” czy „Zima” pozwoliły zaistnieć kapeli na antenie „Trójki” Polskiego Radia czy telewizji TVP Polonia.


Zapraszamy serdecznie, bądźcie z nami!
Wstęp: zrzutka do kapelusza!