Koncert: Jonas Kaufmann: Mój Wiedeń + prelekcja

Zapraszamy na koncert na ekranie JONASA KAUFMANNA: MÓJ WIEDEŃ, który odbędzie się w cyklu niedzielnych spotkań ze sztuką w Stacji Falenica poprzedzony prelekcją Andrzeja Wawerskiego.

👉kiedy? 9 sierpnia (niedziela)
👉o której? g. 13.00
Bilety: normalny 25zł/ulgowy 20zł

OPIS:

Jonas Kaufmann – Mój Wiedeń to hołd złożony przez tenora – gwiazdę światowego formatu utworom napisanym w stolicy walca i operetki. W programie zarejestrowanego w magicznej scenerii Wiener Konzerthouse koncertu znalazły się kompozycje Johanna Straussa i Franza Lehara. Jonas Kaufmann występuje w towarzystwie sopranistki Rachel Willis-Sorensen z orkiestrą Filharmonii Praskiej pod batutą maestro Jochena Riedera.

Kaufmanna zawsze łączyła więź z Austrią i Wiedniem. Jego babcia, w przeciwieństwie do “wagnerowskiej” pasji dziadka, uwielbiała klasykę i chętnie śpiewała utwory Straussa, Lehara i Stolza. Jako dziecko, Jonas spędzał wolny czas na wsi u dziadków w Tyrolu. Dzięki temu że częściej oglądał telewizję austriacką, pokochał wiedeńskie melodie i operetki – “Muzyka zawsze wprawia mnie w dobry nastrój.” – zaznacza. “W czasach studenckich, kiedy sprzątałam lub odkurzałem pokój w akademiku włączałem Zemstę nietoperza Carlosa Kleibera, by poprawić sobie …. nastrój?