KinoStacja. Centrum Edukacji Filmowej – zapisy

Zapraszamy grupy szkolne do skorzystania z programu edukacji filmowej w Stacji Falenica.

KinoStacja! – Centrum Edukacji Filmowej to:

? Projekcje filmów studyjnych
? Warsztaty psychoedukacyjne i filmoznawcze
? Warsztaty praktyczne animacji i realizacji filmów metodą found footage

Program powstał na bazie doświadczeń dziewięciu lat edukacji filmowej w Kinokawiarni Stacja Falenica, a także obserwacji potrzeb dzieci i młodzieży oraz nauczycieli.

Przekazujemy dzieciom i młodzieży poszerzoną wiedzę filmoznawczą, a także tworzymy okazję do uruchomienia potencjału twórczego w ramach warsztatów praktycznych z animacji poklatkowej oraz montażu.

Program edukacji filmowej KinoStacja opiera się na pomyśle wykorzystania filmu w psychoedukacji oraz na założeniu, że film jako niesformalizowane narzędzie idealnie sprawdza się w pracy z tak delikatną materią, jaką są emocje i problemy widzów.

Oglądanie filmu i późniejsze warsztaty dla dzieci i młodzieży
mają formę zabawy, co uwzględnia możliwości percepcyjne kilkuletnich osób. Dla starszych przygotowaliśmy inne ciekawe działania, odpowiednie do ich potencjału intelektualnego.

Każde spotkanie w ramach projektu psychoedukacji filmowej obejmie pokaz specjalnie dobranych, wyjątkowych filmów o wysokiej jakości artystycznej i wartościowej warstwie dramaturgicznej, dyskusję po filmie oraz warsztaty rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne widzów.

Warsztaty po filmach wpisują się w działania rozwijające kompetencje i poszerzające wiedzę w zakresie opisanym przez Ministra Edukacji Narodowej 14 lutego 2017 r. oraz 30 stycznia 2018 r. w podstawie programowej wychowania dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

➡️➡️➡️LINK DO KATALOGU ONLINE ⬅️⬅️⬅️
http://bit.ly/katalog_filmowo-edukacyjny

Informacje i zapisy:

Magdalena Mróz
magda.mroz@stacjafalenica.pl
tel.: 531 534 536

Link do zapisów online: http://bit.ly/formularz_rejestracji_uczestników

Do zobaczenia w kinie! 🙂