Kino plenerowe: Green Book 24 sierpnia, ok. g. 20.30

Zapraszamy na Kino plenerowe w Stacji i pokaz filmu GREEN BOOK. Najlepszy film nagrodzony przez Amerykańską Akademię Filmową był ogromnym hitem u nas w kinie. Teraz jest szansa na obejrzenie tej wspaniałej historii o przyjaźni w plenerowej aurze w Ogródku Letnim.

GREEN BOOK, reż. Peter Farrelly, 2018, 130min.
kiedy? 24 sierpnia
o której? po zmroku ok. g. 20.30

Partnerem wydarzenia jest HOTEL BOSS.

 

„Green Book” to historia zainspirowana prawdziwą przyjaźnią. Grany przez Alego wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego (w tej roli Viggo Mortensen) i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na Głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

Alego zaintrygowała w Donie Shirleyu enigmatyczność tej postaci. „Tym, co mnie przyciągnęło, był niezwykle złożony, skomplikowany, barwny charakter i osobowość Dona” – zapewnia Mahershala. „Myślę, że publiczność od razu wyczuje, że on nie pasuje do żadnego ze światów” – przekonuje Mahershala. „Był świetnie wykształcony, niezwykle oczytany, znał języki obce, mieszkał i studiował w Rosji i w Anglii. Jako Afroamerykanin budził zdumienie, grając muzykę klasyczną. Nie rozumiano, dlaczego nie gra muzyki popularnej, utożsamianej z Afroamerykanami”.