KINO Nieme: Sherlock Holmes z muzyką Orkiestry Ludwika Sarskiego, 5.12 g.20.30

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z retro kinem z nowatorską i kultową w kinematografii światowej komedią Bustera Keatona MŁODY SHERLOCK HOLMES (r. 1924) z ♫♫ muzyką na żywo: Orkiestra Ludwika Sarskiego

?kiedy? 5 grudnia
?o której? 20.30
?bilet: 35 zł
Ilość miejsc ograniczona.

OPIS FILMU:
Prowincjonalne amerykańskie miasteczko. Młody kinooperator marzy o tym, by zostać wielkim detektywem i zdobyć serce ukochanej dziewczyny. Niestety, jego rywal rzuca na niego podejrzenie o kradzież zegarka. Dziewczyna chce wierzyć w niewinność adoratora, ale bohaterowi nie udaje się jej dowieść. Przygnębiony, zasypia w pracy podczas seansu. We śnie, jako genialny detektyw Sherlock Junior, musi rozwiązać zagadkę skradzionych pereł.

Jedna z najsłynniejszych parodii opowieści o Sherlocku Holmesie oraz klasyka komedii slapstickowej. Film pełen gagów autorstwa Bustera Keatona i Clyde’a Bruckmana, niebezpiecznych akrobacji, szalonych pościgów. Znakomite kino autotematyczne, wykorzystujące w twórczy sposób motyw „filmu w filmie” i podkreślające oniryczny charakter medium.

O oprawę muzyczną zadba ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO – kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę.