Guinole – spektakl dla dzieci i dorosłych

16.10.2021


Stacja Falenica i Kolektyw Bebegu zapraszają 16 października o g. 11.00 na przedstawienie Mucha Cukotucha.


Guignole w Warszawie to artystyczny performance dla dzieci i dorosłych. To spektakl z użyciem wesołych pacynek znad Sekwany.

Dlaczego sięgnęliśmy po guignole? Ponieważ lubimy improwizację, swobodę i poczucie humoru, chcemy wciągnąć dzieciaki w aktywny udział w przedstawieniu, fascynują nas uliczne teatry, no i kochamy Paryż!


W teatrzyku wystąpią oryginalne francuskie kukiełki, które wiele lat temu grały na deskach w parku Luksemburskim, w Paryżu. Nasze córeczki uwielbiają pająki, stonogi i inne owady. Relacja Gutki z pająkami to fascinum tremendum, natomiast Gajka szaleje za wszystkim co się rusza, bzyczy i lata. Stąd też pomysł na scenariusz czyli swobodną adaptację utworu Mucha Cukotucha Kornieja Czukowskiego.

Bajka opowiada o tym co wydarzyło się na przyjęciu zorganizowanym przez tytułową bzycząco-latającą bohaterkę.
Zapraszamy!

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: info@stacjafalenica.pl, tel.530 882 809 


Będzie pysznie, spodziewajcie się romantycznego happy endu 🙂
Warsztatom będą towarzyszyły warsztaty twórcze dla najmłodszych

O nas:
To my, Zosia i Jacek. Jesteśmy rodzicami dwóch córek: trzyletniej Guty i rocznej Gai. Razem tworzymy rodzinny kolektyw artystyczny. Bardzo lubimy rysować, fotografować i gotować
wegańsko. Oczywiście uwielbiamy podróże! Z wykształcenia jesteśmy antropologami kultury. Od dwóch lat prowadzimy blog: bebegu.com w którym dzielimy się naszymi przygodami, pomysłami na zabawy z dziećmi, ciekawymi lekturami, a także przepisami na zielone smakowitości. W poprzednim roku zostaliśmy uhonorowani stypendium MKiDN na projekt
„Książki dla dzieci – remix. Wirtualna wystawa” polegający na twórczym i krytycznym przerabianiu książek dla dzieci.

Wydarzenie w ramach programu Mobilni w kulturze.